Považskobystričania, inšpirujte sa: Nápady na víkendové plány

Druhý marcový víkend bude v našom meste obohatený o podujatia rôzneho druhu. Kde a kedy si môžeme spríjemniť víkendový čas?

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania, inšpirujte sa: Nápady na víkendové plány
Zdroj: Matúš Maťufka

Oľga Rojková: Duša donaha

8. marca o 17:00, Považská knižnica

Považská knižnica v Považskej Bystrici pripravila prezentáciu knihy Duša donaha od autorky Oľgy Rojkovej.

Zbaľ sa a poď do Indonézie

8. marca o 17:30, Vlastivedné múzeum

Tradičné cestovateľské stretnutie „Zbaľ sa a poď do Indonézie“, ktoré sa uskutoční v piatok v prednáškovej miestnosti Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici na 2. poschodí (Ulica slovenských partizánov – budova SPŠ). O svoje zážitky sa podelí Barbora Puchlová z Považskej Bystrice, ktorá pôsobila v Indonézii ako dobrovoľníčka.

Čo sme komu zase urobili?

8. marca o 18:30, kino Mier

Claude a Marie Verneuilovci čelia novej kríze. Ich štyri dcéry a ich manželia, David, Rachid, Chao a Charles, sa rozhodli opustiť Francúzsko. Každý z nich k tomu má dobrý dôvod. Ale čo rodičia? Tí urobia všetko preto, aby im mladí neodišli niekam na druhý koniec sveta. Francúzska komédia.

Workshop írskeho tanca s Avalon Academy of Irish Dance

9. marca o 14:00, Swim club

Kreatívny workshop írskych tancov sa uskutoční v sobotu v čase 14:00 – 17:00 v tanečnej sále vo Swim clube s lektorkou z tanečnej skupiny Avalon Academy of Irish Dance / Akadémia írskeho tanca Avalon. Predstaví si tradičný aj moderný írsky tanec, spoločenský aj sólový.

Futbal: Považská Bystrica – Malženice

9. marca o 14:30, umelá tráva futbalového štadióna

Futbalisti MŠK vstúpia do jarnej časti domácim duelom proti Malženiciam, ktoré sú druhé v tabuľke. Ako obstoja?

Jaričku vám nesieme

9. marca o 15:00, kino Mier

Tradičný jarný program súborov Mestského folklórneho štúdia v Považskej Bystrici. Účinkujú: DFS Mladosť a jeho ľudová hudba, prípravky MFŠ.

Basketbal: Považská Bystrica – Košice

9. marca o 16:00, telocvičňa SZŠ DSA Rozkvet

Na „osmičke“ sa uskutoční v sobotu súboj o druhé miesto nadstavbovej časti juniorov.

Green Book

9. februára o 18:30, kino Mier

Tento film je inšpirovaný skutočným príbehom odohrávajúcim sa v šesťdesiatych rokoch v Amerike, ktorá nebola prívetivým miestom najmä pre pretrvávajúci rasizmus. Tony Lip, je taliansko-americký vyhadzovač z robotníckej triedy, ktorý príjme prácu šoféra pre Dr. Dona Shirleyho, vysoko vzdelaného pianistu afroamerického pôvodu. Dvaja úplne odlišní ľudia sa tak spolu vydávajú na dvojmesačné koncertné turné do miest na juhu, kde je rasizmus ešte hlbšie zakorenený. No pred nimi samotnými sa otvára cesta k zmysluplnému a jedinečnému priateľstvu.

Karneval na ľade

10. marca o 10:30, zimný štadión

Priamo na ľade sa bude v našom meste konať aj jeden karneval, určený prioritne pre deti a rodičov. Pripravené sú rôzne hry a aj karnevalová diskotéka. Vstup je voľný.

Futbal: Zápasy v Považskej Bystrici

10. marca, umelá tráva futbalového štadióna

Umelý trávnik v Považskej Bystrici je počas zimy poriadne využitý aj inými klubmi. V nedeľu sa na ňom odohrajú stretnutia Šebešťanová – Pšurnovice (12:00), Jasenica – Veľké Rovné (14:00), Papradno – Hvozdnica (16:00) a Praznov – Dulov (18:00).

Ženy v behu

10. februára o 18:30, kino Mier

Česká komédia o ženách, ktoré sa neboja vybehnúť šťastiu v ústrety. Věra prežila s Jindřichom báječný život a je pevne rozhodnutá splniť jeho posledné prianie – zabehnúť maratón! Emancipovaná a rázna matka troch dcér v tom nevidí žiadny problém. Proste si trasu rozdelia na štyri časti a zdolajú tých viac ako 42 kilometrov ako rodinná štafeta. Žiadna z nich síce zatiaľ neodbehla ani meter, ale do štartu ostávajú ešte tri mesiace…

Medzi svetmi – Lukáš Kubičina a Mikuláš Dudáš

Kino Mier

Považské osvetové stredisko, Trenčianske osvetové stredisko a PX Centrum pripravili výstavu umeleckých fotografií. Svet pod povrchom znázorňujú fotografie jaskýň Lukáša Kubičinu a svet nad povrchom fotografie prírodných krás a úkazov z rôznych kútov sveta od Mikuláša Dudáša. Výstava potrvá do 31. marca a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Začal sa aj pôst…

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk