Filip Chudý Rôzne Video

Považskobystričania, ide sa na lyže! Vieme, kedy sa spustí Mašková, VIDEO a FOTO

Prichystajte si lyže, snoubordy a iné pomôcky na zimnú zábavu, pretože považskobystrický lyžiarsky vlek sa bude otvárať. Prevádzkové hodiny vnútri.

Zdroj: Dnes24.sk

Do Považskej Bystrice dorazila poriadna snehová nádielka. S tým je spojený aj začiatok lyžiarskej sezóny v našom meste, keďže lyžiarsky vlek Mašková nemá umelé zasnežovanie. „Lyžiarsky svah v Považskej Bystrici je skôr doplnkovou službou, nemá za cieľ byť komerčným lyžiarskym svahom. Určený je skôr pre lyžiarov začiatočníkov a rodiny s deťmi,“ povedala hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková s tým, že starostlivosť aj prevádzku vleku má mesto zazmluvnené a za túto službu platí ročne 950€.

Ako ďalej uviedla, prevádzkar pred začatím prevádzkovania vleku musí upraviť vzniknuté nerovnosti na svahu a priebežne ho upravovať počas celej zimnej sezóny tak, aby bol zjazdný a bola zabezpečená bezpečnosť jeho užívateľov. „Prevádzkar tiež vykonáva na vleku všetky opravy, bežnú údržbu, ale aj opravy spojené s výmenou jednotlivých častí, ktoré sa opotrebovali a zabezpečuje na vlastné náklady revíziu lyžiarskeho zariadenia pred začiatkom zimnej sezóny,“ doplnila.

„Svah som v piatok skontroloval, pričom ak sa naplní predpoveď počasia o ďalšom snežení, resp. sa snehové podmienky nezhoršia, vlek spustíme v sobotu 5. januára cca o 10:00 a spustený bude vzhľadom na podmienky a záujem,“ prezradil Emil Ďurajka, prevádzkár Maškovej. Vstupné sa neplatí, vlek je zadarmo.

Podľa slov hovorkyne mesta je prevádzkovanie vleku podľa zmluvy zabezpečované od 15.decembra 2018 do 31.marca 2019 (s výnimkou nepriaznivého počasia alebo nedostatku snehu), a to v piatok od 14:00 do 16:30, počas víkendov od 10:00 do 16:00 a individuálne v týždni, vždy v závislosti od poveternostných podmienok. Počas prvého januárového víkendu by sa teda mala odštartovať nová lyžiarska sezóna v našom meste.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Do Považskej dorazila zima: Lyžiarsky vlek Mašková pred otvorením
10
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie