Futbal

Považskobystričania futbalovo ovládli mesto: Vyhrali aj tretie derby za sebou

Tri derby zápasy v priebehu troch týždňov majú za sebou futbalisti Považskej Bystrice. Proti svojim mestským častiam vyhrali všetky tri stretnutia, čím futbalovo ovládli naše mesto.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania futbalovo ovládli mesto: Vyhrali aj tretie derby za sebou
Zdroj: Dnes24.sk

V Prahe je zaužívaný zvyk, že kto vyhrá tamojšie najväčšie mestské derby Slavia – Sparta, ten dostane od primátora kľúče od mesta až do najbližšieho vzájomného zápasu. Ak by bolo niečo podobné aj v Považskej Bystrici, kľúče od mesta by odovzdal náš primátor futbalistom MŠK Považská Bystrica.

V ostatných troch týždňoch totiž nastúpili na tri derby zápasy proti svojim mestským častiam a všetky stretnutia vyhrali. Považskobystrickí futbalisti najprv doma porazili Podmanín 4:0, následne vyhrali v Podvaží 1:0 a cez víkend uspeli aj v Šebešťanovej v pomere 3:0. Ovládli tak tri prestížne mestské derby za sebou bez inkasovaného gólu.

TJ Družstevník Šebešťanová – MŠK Považská Bystrica 0:3 (0:1)

Góly: Jozef Mikula, Lukáš Bielik, Miroslav Almásy

V Šebešťanovej, za ktorú nastúpili viacerí bývalí hráči Považskej Bystrice, sa hráči MŠK ujali vedenia v 33. minúte, keď sa presadil Jozef Mikula. V záverečnej desaťminútovke pečatili výsledok Lukáš Bielik a tesne pred svojim vystriedaním zo štandardky aj Miroslav Almásy.

To by mala byť tá najlepšia pozvánka na druhý domáci zápas v jarnej časti, keď v nedeľu 1. mája o 14:30 privítajú Považskobystričania Dolnú Marikovú.

Môže vás zaujímať:

Ďalší prestížny derby zápas: Považská Bystrica nastúpi v Šebešťanovej

Považská Bystrica dala Podmanínu štvorku: Derby sa hralo v skvelej atmosfére

Považská Bystrica chce hrať krásnu hádzanú: V tomto zaostáva za súpermi

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie