Samospráva

Považskobystričania, čas daní a poplatkov je tu: Koľko máme mestu zaplatiť?

Považskobystričanom doručujú daňové výmery mestskí úradníci. Ak ich nedostanete do vlastných rúk, pošlú poštou.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania, čas daní a poplatkov je tu: Koľko máme mestu zaplatiť?
Zdroj: TASR

Pre pandémiu nového koronavírusu sa v Považskej Bystrici posunulo doručovanie výmerov miestnych daní a poplatkov, ale aj termíny splátok. Výmery začali obyvateľom doručovať zamestnanci mestského úradu.

Doručujú do vlastných rúk

Ako informoval prednosta považskobystrickej radnice Anton Martaus, rozhodnutia dostávali po uplynulé roky občania mesta do vlastných rúk ešte počas mája, tento rok sa však termíny pre koronakrízu posunuli.

„Radnica tlačí viac ako 30 000 rozhodnutí, podarilo sa ich vytlačiť začiatkom júna. Od pondelka 8. júna pracovníci mestského úradu roznášajú rozhodnutia o miestnych daniach do vlastných rúk občanom. Situácia sa zlepšuje, a tak sme využili takýto spôsob ako hlavnú formu doručovania. Čo sa nepodarí doručiť do vlastných rúk, budeme posielať prostredníctvom pošty,“ informoval Martaus s tým, že prípadné termíny splátok sú individuálne uvedené priamo v jednotlivých rozhodnutiach.

Milióny eur

Miestne dane tvoria daň z nehnuteľností, daň za psa a poplatok za komunálny odpad a drobné stavebné odpady. Ich celková výška je v Považskej Bystrici pre rok 2020 približne 5,3 milióna eur.

Ide o takmer rovnakú hodnotu ako v roku 2019, vtedy Martaus hovoril o sume približne 5 296 000 eur. V roku 2018 mesto informovalo, že vyrubilo dane vo výške asi 4,2 milióna eur. Približne miliónový nárast spôsobilo zvýšenie miestnych daní z nehnuteľností, ktoré v našom meste išli hore v hodnotách od 30 do 40 % a poplatky za odpad išli hore o 18 %.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie