Filip Chudý Iné športy

Považskobystrický boxer Ján Džanaj sa dočkal vo veku 22 rokov zatiaľ svojho najväčšieho úspechu v kariére, keď uspel v medzinárodnej konkurencii.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričan potvrdil predtuchu majstrov: TOP úspech Jána Džanaja (22) FOTO
2
Zdroj: archív Jána Džanaja

Talentovaný 22-ročný boxer v Považskej Bystrice Ján Džanaj sa dočkal ďalšieho úspechu.

Po decembrovom titule majstra Slovenska v kategórii do 81 kilogramov si ho vyhliadli reprezentační tréneri Pavol Hlavačka a Tomáš „Kid“ Kovács, ktorí ho nominovali na minulotýždňový medzinárodný turnaj Bocskai Cup v maďarskom Debrecíne.

A Džanaj sa na tomto turnaji, na ktorom súťažilo 128 pästiarov z 20 krajín, vonkoncom nestratil, práve naopak, vybojoval pre seba a slovenskú reprezentáciu bronzovú medailu.

Vo svojej kategórii do 81 kg si najskôr poradil s Fisnikom Muharremim z Kosova (4:1 na body) a vo štvrťfinále aj s domácim pästiarom Péterom Tallósim (5:0). Až v dueli o účasť vo finále ho zastavil Saimurai Kussejnov z Kazachstanu, ktorému Džanaj podľahol tesne 2:3 na body. Pre Džanaja to bola druhá účasť na tomto turnaji, no v roku 2015 vypadol už v prvom kole, teraz sa vrátil domov oveľa spokojnejší.

„Pred turnajom som si povedal, že som dobre pripravený a musím sa pokúsiť zabojovať o medailu, keďže by to bol v mojej doterajšej kariére veľký úspech. To sa mi nakoniec aj podarilo, pričom ide o môj zatiaľ najväčší úspech, určite cennejší ako titul majstra Slovenska,“ povedal Ján Džanaj.

Ten si pochvaľoval reprezentačných trénerov, ktorí naňho pôsobia ako veľmi dobrí ľudia, navyše mu vedia veľmi dobre poradiť, preto je rád, že aj im urobil radosť svojim výsledkom. Džanaj tiež prezradil, že už vo svojom prvom zápase na turnaji proti kosovskému súperovi dostal taký tvrdý úder, aký ešte asi nedostal. „Ledva som to ustál a nespadol na zem, no podarilo sa mi oklepať a zápas som nakoniec vyhral,“ prezradil mladý Považskobystričan.

Pred druhým zápasom proti domácemu Maďarovi podľa vlastných slov vedel, že ak chce postúpiť, musí byť výrazne lepší, čo sa mu aj podarilo, pričom navyše súpera v treťom kole dostal do počítania. „Po tomto zápase som bol veľmi šťastný, lebo som vedel, že mám minimálne bronzovú medailu. Mal som navyše veľkú podporu od chlapcov a trénerov, čo ma posúvalo vpred. Je veľká výhoda, keď cítite z hľadiska takú podporu,“ uviedol náš reprezentant.

Pred semifinále si povedal, že môže byť pokojný, keďže už niečo dokázal, čo mu dodávalo síl. „Bolo to veľmi vyrovnané, snažil som sa zo seba vydať maximum. Po zaznení gongu na konci zápasu som si myslel a veril, že som tento duel vyhral, žiaľ, opak bol pravdou a ja som tesne prehral. Chvíľu u mňa prevládalo sklamanie, ale pochopil som, že s tretím miestom môžem byť spokojný,“ doplnil Džanaj s tým, že ďakuje trénerom, chalanom a tiež každému, kto mu držal palce a posielal povzbudivé správy.

Úspech Považskobystričana Jána Džanaja: Bronz z medzinárodného turnaja