Filip Chudý Krimi

Považskobystričan Ivan S. má riadne za ušami: Súd rozhodol nasledovne

V nedávnej minulosti dobrovoľne pomáhal, teraz sa dobrovoľne priznal. Pozrite, ako dopadol súd s Ivanom S. v Považskej Bystrici.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričan Ivan S. má riadne za ušami: Súd rozhodol nasledovne
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Okresný súd Považská Bystrica bol vo štvrtok 17. januára dejiskom verejného zasadnutia, na ktorom súd schválil dohodu o vine a treste, ktorú prokurátorka uzavrela s obvineným Ivanom S., dobrovoľníkom z nášho mesta. „Obvinený sa dobrovoľne priznal a uznal vinu za spáchané skutky. Rozsudok je právoplatný,“ povedal hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.

„Obvinený bol týmto rozsudkom uznaný za vinného zo spáchania pokračovacieho zločinu podvodu a okresný súd mu uložil súhrnný trest odňatia slobody vo výmere tri roky s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu štyroch rokov. Obvinený je povinný nahradiť poškodeným škodu,“ konštatoval hovorca súdu.

Ako ďalej uviedol, podľa rozsudku obvinený v rokoch 2008 a 2009 v Považskej Bystrici pod zámienkou výhodného investovania a s prísľubom výhodného úročenia, vydávajúc sa za registrovaného obchodníka s cennými papiermi, postupne vylákal od troch osôb celkovo 39 254,67 eur napriek tomu, že vedel, že tieto finančné prostriedky nepoužije na investovanie v ich prospech ale na svoju osobnú potrebu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie