Iné športy

Považskobystričan Bubela skóroval na olympiáde: Prečo nemal dobré pocity? FOTO

Slovenský reprezentant z nášho mesta Miloš Bubela zaznamenal najcennejší gól kariéry, keď sa presadil na olympiáde v Pjongčangu. Veľkú radosť ale nemal...

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričan Bubela skóroval na olympiáde: Prečo nemal dobré pocity? FOTO
14

Slovenskí hokejisti prehrali v sobotu vo svojom záverečnom zápase v B-skupine na ZOH v Pjongčangu so Slovinskom 2:3 po samostatných nájazdoch. V tabuľke tak obsadili posledné 4. miesto a unikol im priamy postup do štvrťfinále, o ktorý sa pobijú v kvalifikácii. Ich súper bude známy v nedeľu po skončení bojov v A- a C-skupine. Slováci obsadia v tabuľke všetkých tímov po základnej časti 10. priečku ako najlepší tím zo štvrtých miest, v kvalifikácii sa tak stretnú s najlepším mužstvom z tretích priečok. Najreálnejšie sa javí ako ich súper USA, Švajčiarsko alebo Česko, čisto teoreticky aj Kanada, to by však obhajca zlata musel prehrať v záverečnom skupinovom dueli s Kórejskou republikou.

Po bezgólovej prvej tretine prehrávali zverenci trénera Craiga Ramsayho po piatich minútach druhej už 0:2, keď doplatili na nedisciplinovanosť. Dve presilovky premenili Gregorc a Kuralt. Slováci strelili kontaktný gól ešte pred druhou prestávkou z hokejky Považskobystričana Miloša Bubelu a v 46. minúte vyrovnal na 2:2 Haščák. V napínavom závere a predĺžení gól nepadol a tak o triumfe Slovinska v hale Kwandong rozhodol v nájazdoch Žiga Jeglič.

„Pocity nie sú dobré. Nespravili sme to, čo sme chceli. Nevyhrali sme tento zápas a nevyužili sme jedinečnú šancu postúpiť priamo do štvrťfinále. Slovinci nás v podstate v ničom až tak neprekvapili. Od začiatku o dušu korčuľovali, nám sa hralo ťažko, nevychádzal nám prechod cez stredné pásmo, chvíľami nám nevychádzalo nič. Musíme sa vyhýbať vylúčeniam, už druhý zápas za sebou sme na to doplatili,“ povedal Bubela.

Víťazmi skupiny sa stali so šiestimi bodmi Olympijskí športovci z Ruska, ktorí si tak zabezpečili priamy postup do štvrťfinále. Štvrtí Slováci nazbierali v skupine štyri body, rovnako ako druhí Slovinci a tretí Američania. O ich umiestnení rozhodla minitabuľka troch tímov, v ktorých mali hráči SR najhoršiu bilanciu, keďže zo zápasov s USA (1:2) a Slovinskom (2:3 sn) vyťažili dokopy len bod. Okrem víťaza skupiny nemala B-skupina ďalšieho priameho postupujúceho do štvrťfinále, v „céčku“ sú totiž už pred záverečným skupinovým kolom dvaja šesťbodoví – Fíni aj Švédi vyhrali oba svoje duely.

Priamo do štvrťfinále olympijského turnaja postúpia traja víťazi základných skupín plus najlepší z tímov na druhých miestach. Ďalších osem krajín sa pobije o štvrťfinále v kvalifikácii.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Zastúpenie Považskej na olympiáde: Fotky Miloša Bubelu priamo z Pjongčangu