Filip Chudý Rôzne

Považskej sa dotkli zmeny v cestovnom poriadku: Ako po novom premávajú vlaky?

V železničnej doprave prišlo aktuálne k zmenám, pričom viaceré z nich sa týkajú vlakov premávajúcich cez Považskú a okolie. Ktorých spojov sa to týka?

Ilustračný obrázok k článku Považskej sa dotkli zmeny v cestovnom poriadku: Ako po novom premávajú vlaky?
Zdroj: Dnes24.sk

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) oznámila, že z dôvodu ukončenia stavebných prác na úseku Žilina zriaďovacia stanica – Dolný Hričov na hlavnej trati Košice – Žilina – Bratislava pristúpila mimoriadne k zmene cestovného poriadku s účinnosťou od pondelka 14. augusta 2017. Ukončenie prác zrýchli osem regionálnych rýchlikov premávajúcich na linke Žilina – Bratislava a späť a dva posilové piatkové rýchliky z Bratislavy do Košíc a Humenného.

„Vlaky budú mať zmenené časy zastavenia resp. príchodu v staniciach Púchov, Považská Bystrica a Žilina. Zároveň bude obnovená prevádzka dvoch osobných vlakov medzi Žilinou a Púchovom, ktoré boli doteraz nahradené autobusmi,“ informovalo ZSSK.

Oba spomínané osobné vlaky, ktoré boli doteraz nahradené autobusmi, majú v okrese Považská Bystrica štyri zastávky. Od pondelka 14. augusta idú tieto spoje opäť klasicky po koľajniciach s týmito odchodmi v našom okrese. Os 3350 zo Žiliny do Púchova: Plevník-Drienové 12:14, Považská Teplá 12:20, Považská Bystrica 12:27 a Milochov 12:34. Os 3355 z Púchova do Žiliny: Milochov 13:19, Považská Bystrica 13:34, Považská Teplá 13:41 a Plevník-Drienové 13:46.

Zmeny v cestovnom poriadku

Tie sa týkajú celkovo 10 vlakov. V siedmich prípadoch sa cestujúci z Považskej Bystrice dostanú skôr do Žiliny, ale odchody z nášho mesta zostávajú po starom. Tri vlaky idú smerom do Bratislavy, pričom dva regionálne rýchliky majú na tejto trase od 14. augusta zmenené príchody a odchody do a z Považskej Bystrice.

RR 706 „Strážov“
Nový príchod do Považskej Bystrice o 6:49 a odchod o 6:51

RR 714 „Dubeň“
Nový príchod do Považskej Bystrice o 14:35 a odchod o 14:37

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Elektromobily v Považskej dostali zelenú: FOTO novej stanice priamo v centre

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie