Filip Chudý Hádzaná Video

Považskej je zatiaľ dobre: Laca totiž triafajú a mladíci napredujú, VIDEO a FOTO

Pozitívne obdobie považskobystrických hádzanárov pokračuje. Pri ďalšom víťazstve sa ukázal v dobrom svetle ďalší z talentovaných mladíkov.

Ilustračný obrázok k článku Považskej je zatiaľ dobre: Laca totiž triafajú a mladíci napredujú, VIDEO a FOTO
10
Galéria

Keďže MŠK Považská Bystrica a Tatran Prešov úspešne reprezentujú slovenskú hádzanú na európskej pohárovej scéne, ich vzájomný duel sa pre termínovú vyťaženosť odložil až na koniec januára. Z tohto dôvodu sa v našom meste hrala extraligová hádzaná až po takmer trojtýždňovej prestávke. V stredu sme hostili Hlohovec, ktorý sme porazili presvedčilo 36:27 a dosiahli sme tak šieste víťazstvo za sebou. „Som rád, že sme potvrdili rolu favorita, aj keď Hlohovec ukázal, že forma mu ide nahor. Teraz sa už v pokoji môžeme sústrediť na sobotu, čo bol náš cieľ,“ povedal tréner MŠK Václav Straka. V ten deň o 18:00 privítame v odvete 3. kola Vyzývacieho pohára talianske Pallamano Pressano, na ktorého pôde sme minulý týždeň vyhrali 28:24.

Podľa jeho slov nie sú všetci naši hráči zdravotne v poriadku. „Do toho treba pripočítať náročné cestovanie a program, čiže sa tieto okolnosti logicky prejavili na našom stredajšom výkone. V prvom polčase nám ešte nefungovala ideálne obrana, pričom aj koncovka mohla byť lepšia. Ale zápas sme zvládli, čiže sme spokojní,“ konštatoval Straka. Ten proti Hlohovcu poslal po zranení do hry Kozáka s Bystrickým, no pre zmenu chýbal Pupík. Všetci by však okrem dlhodobo zraneného Biela mali v dôležitom sobotnom stretnutí nastúpiť.

„Teší ma, že aj naši mladí chalani držali krok s hráčmi Hlohovca. Dávame mladíkom myslím dostatok príležitostí v tejto jesennej časti. A to aj preto, že naša základná zostava si vie rýchlo vytvoriť dostatočný náskok pred súperom. Budem rád, ak mladí hráči si postupne budú pýtať výkonmi viac minút na ihrisku a stanú sa z nich platní hráči,“ vyjadril sa považskobystrický tréner.

V stredu z mladíkov najviac zaujal Marek Štefina. Pre nášho odchovanca to bol debut na domácej palubovke, pričom ho okorenil tromi gólmi. „Na ihrisko som síce šiel s pomerne veľkým stresom, ale opadlo to zo mňa a dobre to skončilo. Pred súperom som mal rešpekt, ale iba taký primeraný. Ak by bol veľký, to by nebolo dobré. Tréner nám mladíkom povedal, že nám dôveruje, čo je pozitívne. O pár rokov totiž zrejme my budeme takí hráči, ako sú tu teraz Vallo či Macháč,“ uviedla mladá spojka, ktorá však dostala priestor na ľavom krídle. Štefina zároveň verí, že bude nominovaný na sobotný duel.

V ňom bude zrejme veľa záležať aj od výkonu Ladislava Kovačina v našej bráne. Tréner Straka totiž uviedol, že prvý zápas na talianskej pôde bol herne vyrovnaný a o výsledku rozhodla väčšia úspešnosť nášho brankára. Tú mal Kovačin vysokú aj v stredu, no dobre mu konkuroval na druhej strane aj Lukáš Gálik, považskobystrický odchovanec v bráne Hlohovca. „Čakali sme, že k nám príde odhodlaný súper, ktorý kožu lacno nepredá. A hoci sme spravili niekoľko chýb, ktorými sme držali Hlohovec v zápase, nakoniec sa prejavila naša skúsenosť a v pokoji sme to dohrali,“ povedal Kovačin, ktorý s úsmevom zhodnotil svoju dobrú formu: „Zatiaľ ma triafajú, tak je dobre.“

Už sa však pozerá smerom k sobotnému duelu na európskej scéne proti Pressanu, do ktorého ideme zo štvorgólovým náskokom. „Štyri góly v hádzanej sú prakticky nič. Máme síce nejaký náskok, ale nemôžeme ísť do odvety s tým, že stačí nám prehrať o tri. Ideme do toho naplno s cieľom postúpiť. Pallamano Pressano má dobré mužstvo, ktoré by sa nestratilo ani v našej lige,“ vyriekol náš brankár.

Čo sa týka prípravy na tento duel, tá bude špeciálne šitá na nášho talianskeho protivníka, hrajúceho pre nás trochu nezvyčajný štýl hádzanej. „Automatizmy už majú chalani vžité, preto je to teraz hlavne o taktike, kde sa zameriame na detaily,“ prezradil tréner MŠK. Ten sa nenechal rozhodiť ani otázkou, že keďže Šaľa zakopla, je tu možnosť, aby sme do dlhom čase išli na prvé miesto tabuľky. „Vždy je síce príjemnejšie sa pozerať na tabuľku zvrchu, ale verte tomu, že aktuálny stav v tabuľke je to posledné, čo nás teraz zaujíma. Veď máme odohraných menej zápasov, navyše Prešov ešte zrejme pôjde hore a sezóna je ešte dlhá. My ideme zápas od zápasu,“ dodal.

Zdroj: Dnes24.sk

MŠK Považská Bystrica – HC Sporta Hlohovec 36:27 (19:15)

MŠK: Kovačin, Dobroň – Macháč 6/1, Sloboda, Bystrický, Ivanicja 5, Maliar 1, Kardoš, Jurák 2, Tumidalský 3, Briatka 3/3, Štefina 3, Zábavčík, Vallo 9, Gardian 2, Kozák 2
Sporta: Gálik, Šatura, Ľuba – Cvičela, Péchy 5, Anič 2, Kývala 1, Holdoš 7, Rakús 5, Ševčík 1, Bogár 2, Prikryl 1, Smetánka 1, Hajko 2
Rozhodovali: Budzák – Zahradník, vylúčení: 3 – 6, 7 m hody: 5/5 – 1/0, 400 divákov

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Považská nedala šancu Hlohovcu: Zábery z deväťgólovej výhry
10
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie