Filip Chudý Šport Iné športy

Považské derby sa rozhodlo už v úvode: Bystričanov naladil až záver, FOTO

V dohrávke 1. kola Slovenskej hokejovej ligy zvíťazil MHK Dubnica nad HK '95 Považská Bystrica 6:4.

Ilustračný obrázok k článku Považské derby sa rozhodlo už v úvode: Bystričanov naladil až záver, FOTO
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Po uvoľnení opatrení Slovenská hokejová liga (SHL) opätovne odštartovala v piatok 20. novembra štyrmi zápasmi dohrávaného1. kola. Medzi nimi sa nachádzalo aj považské derby medzi dubnickým Spartakom a považskobystrickými pantermi. Z výhry 6:4 sa tešili domáci hokejisti.

O ich výhre rozhodli prakticky v prvej tretine, ktorú zvládli v pomere 3:0, pričom v úvode druhého dejstva viedli už 4:0.

Za tohto stavu prišlo k zmene v bránke Považskej Bystrice, keď Mária Lampera vystriedal Tomáš Hrušík. Tento impulz hosťom čiastočne pomohol. Ligasovým gólom znížili na 4:1. Lenže následne ich nádeje definitívne pochoval presný zásah na 5:1, už druhý v stretnutí, ktorý dostali počas vlastnej presilovky.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Dobre pre Považskobystričanov vyznela až tretia tretina, v ktorej konečne využili dve presilové hry. Vyhrali ju 3:1, čo ich verme dobre naladí do ďalšieho regionálneho derby, keď v nedeľu 22. novembra o 17.00 hod. hostia Žilinu. Dubnica cestuje do Topoľčian.

Sumár

MHK Dubnica nad Váhom – HK ´95 Považská Bystrica 6:4 (3:0, 2:1, 1:3)

Góly: 7. Beták (Kristín, Dúžek), 9. Dvonč, 14. Síkela (Beták, Popela), 25. D. Trška (Kristín, Popela), 34. Maniaček, 49. Dmitriev (tr. st.) – 32. Ligas (Drevenák), 45. Ligas (Nádašdi), 57. Drevenák (Ligas), 58. Drevenák (Dolinajec, Nahálka).
Rozhodovali: Vido, Adamec – Makúch, Drblík, vylúčení: 11:6 na 2 min., navyše: Ďurkech 10 minút za nešportové správanie sa, Pelech (obaja Považská Bystrica) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:2, oslabenia: 2:0

MHK: Mat. Kristín – M. Chatrnúch, Lukáčik, Dúžek, Trška, Janík, Popela, Vladimirov – Luhový, Ondruš, Dvonč – Mir. Kristín, Ďuriš, Beták – Kanaet, Síkela, Dmitrijev – Vachramejev, Ferenyi, Maniaček. Tréner: Roman Chatrnúch
HK ´95: M. Lamper (25. T. Hrušík) – J. Ďurkech, L. Ďurkech, Nádašdi, Nahálka, Leško, Šefčík, Saboš, Hudík – Jakubec, J. Zlocha ml., L. Hrušík – Drevenák, Ligas, Dolinajec – Švantner, Rufati, Urbánek – Krieger, Deneš, Pelech. Tréner: Július Pénzeš

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.