Poškodená ľadová plocha na bystrickom štadióne: Považské derby sa KONTUMOVALO

Hokejový duel v Považskej Bystrici s Dubnicou nedohrali pre nespôsobilú ľadovú plochu.

Ilustračný obrázok k článku Poškodená ľadová plocha na bystrickom štadióne: Považské derby sa KONTUMOVALO
Zdroj: HK 95 Považská Bystrica , Roman Brocko Photo & Video

AKTUALIZÁCIA 27.2 o 17.20 hod.: Riadiaci orgán po prerokovaní prípadu rozhodol o kontumácii predmetného zápasu v prospech Dubnice, ktorej budú po základnej časti pripočítané do tabuľky tri body. Informoval o tom hokejový zväz na svojej stránke.

Stredajšie stretnutie 43. kola Tipos Slovenskej hokejovej ligy medzi HK 95 Považská Bystrica a TSS GROUP Spartak Dubnica sa nedohralo. Po prvej tretine (2:1) už nebola ľadová plocha spôsobilá na pokračovanie v hre. Domáci sa ho snažili dať do poriadku, ale ani po takmer hodine úsilia sa im to nepodarilo a rozhodcovia ho ukončili.

„Začiatok druhej tretiny musel byť dvakrát odložený z dôvodu silného zbrúsenia ľadovej plochy rolbou, počas prestávky medzi prvou a druhou tretinou, čo spôsobilo poškodenie ľadovej plochy a odtrhlo časť reklamného baneru,“ opísal situáciu považskobystrický klub na sociálnej sieti.

„Aj po následných opravách a z našej strany veľkej snahe pokračovať v zápase, hlavní rozhodcovia rozhodli o nedohraní zápasu,“ doplnili.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Klub sa ospravedlnil fanúšikom a vyzval ich, aby si zachovali vstupenky pre budúce použitie. Tie môžu využiť na play-off.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.