Filip Chudý Basketbal

Považská zažila najúspešnejšiu sezónu: Bolo by aj miesto do extraligy, lenže...

Mužský basketbal v našom meste zažil úspešnú sezónu aj vďaka svojmu najlepšiemu hráčovi. Môžeme postúpiť do extraligy?

Ilustračný obrázok k článku Považská zažila najúspešnejšiu sezónu: Bolo by aj miesto do extraligy, lenže...
Zdroj: IMC Slovakia Považská Bystrica

Prvý tím basketbalistov IMC Slovakia Považská Bystrica zavŕšil úspešnú sezónu počas uplynulého víkendu na finálovom turnaji prvej ligy v Lučenci. Na ňom mu nevyšlo semifinále proti Banskej Bystrici (72:97), no v boji o tretie miesto nedal šancu ŠKP Štart Bratislava (91:69). „Na finálovom turnaji sme chceli hrať finále a čo najviac znepríjemniť cestu Lučenca do extraligy, o ktorej hovorili. Bohužiaľ, už semifinále nám nevyšlo, ale taký je šport. No napriek tomuto malému sklamaniu musíme byť so sezónou spokojní,“ povedal tréner IMC Slovakia Peter Torda.

Okrem tretieho miesta v druhej najvyššej súťaži sa naši basketbalisti zviditeľnili hlavne v Slovenskom pohári vďaka postupu na záverečný turnaj Final Eight medzi osem najlepších slovenských klubov.

„Ak započítame aj Slovenský pohár, potom toto bola najúspešnejšia sezóna pre náš klub, čo sa týka mužov. Veď v prvej lige sme boli vyššie iba raz, a to ešte v začiatkoch, keď sme to tu rozbiehali a boli druhí za Spišskou Novou Vsou. No vtedy sme mali oveľa skúsenejší káder, preto môžeme dať tieto dva ligové výsledky na jednu úroveň,“ konštatoval považskobystrický tréner.

Keďže v pondelok ohlásili KB Košice svoj koniec v našej najvyššej súťaži basketbalistov, potom aj tretie miesto v prvej lige, ktoré si Považskobystričania cez víkend vybojovali, je vlastne akoby postupové. Preto sme sa Tordu opýtali, ako to vníma. „Extraligu môže hrať 12 klubov (bolo ich 10, pozn. autora), čiže sa stačí pomaly len prihlásiť, no všetko je otázka peňazí. Preto reálne náš prípadný postup nevidím, navyše by bolo ťažké zložiť družstvo a tiež splniť veľa vecí okolo toho,“ ozrejmil situáciu.

S touto skončenou sezónou bol spokojný. „Chceli sme nadviazať na kontinuitu medzi áčkom a juniormi, čo sa podarilo veľmi dobre. Opäť sme niečo naštartovali, na čom má veľkú zásluhu aj Štefan Svitek. Zapojili sme do tímu mladých hráčov, ktorí si vyskúšali mužský basketbal. Nebola to jednoduchá sezóna, ale treba poďakovať vedeniu aj hráčom, ako sme ju zvládli,“ doplnil Torda s tým, že sezóna bola úspešná a priniesla to, čo od nej očakávali.

Výraznou a zvučnou posilou bol pred sezónou skúsený Štefan Svitek, najlepší basketbalista Slovenska v roku 2003, ktorého prínos bol neoceniteľný. „Každý, kto rozumie basketbalu, dobre vie, že sme mali výborného hráča v podobe Štefana Sviteka. A hoci už má svoje roky, bol jednoznačne náš najlepší hráč. V každom zápase nám veľmi pomohol vďaka svojim bohatým skúsenostiam,“ vyjadril sa Torda.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie