Ilustračný obrázok k článku Považská zabojuje o tretiu pohárovú trofej: Favorita chce prekvapiť! FOTO
8
Galéria
Zdroj: TASR

Považská zabojuje o tretiu pohárovú trofej: Favorita chce prekvapiť! FOTO

Hádzanári Považskej Bystrice dosiahli čiastkový úspech už postupom do finále Slovenského pohára, ale s tým sa nechcú uspokojiť. Ako sú pripravení?

Filip Chudý Hádzaná
Filip Chudý Hádzaná

Považská zabojuje o tretiu pohárovú trofej: Favorita chce prekvapiť! FOTO

Hádzanári Považskej Bystrice dosiahli čiastkový úspech už postupom do finále Slovenského pohára, ale s tým sa nechcú uspokojiť. Ako sú pripravení?

Ilustračný obrázok k článku Považská zabojuje o tretiu pohárovú trofej: Favorita chce prekvapiť! FOTO
8
Galéria
Zdroj: TASR

Hádzanári MŠK Považská Bystrica si po dvoch rokoch opäť zahrajú finále Slovenského pohára. Ich súperom bude Tatran Prešov, ktorý získava obe najcennejšie slovenské trofeje nepretržite od roku 2007. Boli to práve naši chlapci, ktorí naposledy nedovolili Prešovčanom zdvihnúť nad hlavu víťaznú trofej, keď sme v roku 2006 získali double. Odvtedy je Prešov na slovenskej scéne dominantný. Obrovským favoritom finálového dvojzápasu je aj teraz, ale Považskobystričania sú odhodlaní urobiť pre úspech maximum.

Prvý finálový duel na východe Slovenska je na pláne už v stredu o 18:00, odveta na Považí bude vo štvrtok 2. februára. Zaujímavé je to, že naši hádzanári cestujú do Prešova druhýkrát v priebehu piatich dní, keď v piatok prehrali v dohrávanom extraligovom stretnutí 33:23. No do duelu vstúpili vynikajúco, keďže po prvých 15 minútach viedli 8:5. „My sme zvládli veľmi dobre prvú polovicu zápasu, keďže to bolo v polčase len o gól. Potom sa obraz hry síce až tak nezmenil, ale mali sme mizernú úspešnosť streľby, keď nás vychytal domáci brankár Čupryna. To následne Prešov trestal protiútokmi, keď si rýchlo na začiatku druhého dejstva urobil päťgólový náskok, ktorý na konci ešte zvýraznil,“ povedal tréner MŠK Václav Straka.

Podľa jeho slov sa určite teraz pokúsia o lepší výsledok, a to tak, že budú chcieť odstrániť chyby, ktoré v piatok urobili. „Ideme tam za lepším výsledkom, aj keď proti Prešovu to nie je ľahké, ale nemyslím si, že by sme mali byť dopredu porazení,“ vyjadril sa Straka s tým, že každý zápas je iný.

„V žiadnom prípade nejdeme do toho, že to len odohráme, naopak, ideme urobiť maximum pre úspech. Je síce pekné byť vo finále, ale keď je tu takáto šanca, pokúsime sa ju dotiahnuť do konca, aj keď Prešov je jasný favorit,“ prezradil k celému pohárovému finále považskobystrický tréner.

Odhodlaný uspieť je aj náš najskúsenejší hráč Radek Motlík. „Máme teraz síce náročnú sériu, ale do každého zápasu ideme s tým, že chceme vyhrať a bude to platiť aj proti Prešovu. Dúfam, že to budú pekné zápasy a v domácom prostredí naplnia halu. Určite chceme Prešov potrápiť. Oni sú tiež len ľudia a môže sa stať čokoľvek,“ uviedla naša brankárska opora. Len doplníme, že Prešov budeme hostiť nielen budúci štvrtok (2. februára) v odvete finále Slovenského pohára, ale následne aj v sobotu 4. februára v extraligovom stretnutí. Za 16 dní tak proti nemu odohráme až štyri zápasy, navyše do toho hráme najbližšiu sobotu v Hlohovci.

Aktuálne má z nášho kádra zdravotné problémy okrem dlhodobých maródov (Marián Gardian, Andrej Zúbek, Boris Saitz) už len Ivan Bystrický. Najmladšieho člena nášho kádra a čerstvo 19-ročnú spojku trápi rameno, ostatní hráči by mali byť k dispozícii. Medzi nimi aj tvorca našej hry Tomáš Vallo, ktorý necestuje na východ Slovenska v porazeneckej nálade. „Šanca tam vždy je a hlavne proti Prešovu, ktorý vieme potrápiť, a to nielen doma, ale už sa nám to podarilo párkrát aj vonku. Určite môžeme prekvapiť,“ doplnil Vallo. Ak by sa podarilo Považskobystričanom vyhrať Slovenský pohár, išlo by o tretí ich triumf v histórii tejto súťaže.

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 33:23
8
Galéria
Zdroj: TASR

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Veľký úspech Považskobystri­čanov: Niečo také sa často nevidí, FOTO a VIDEO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín