Filip Chudý Hádzaná

Považská zabila dve muchy jednou ranou: Pohárové finále prináša bonus! FOTO

Úspešná výsledková vlna považskobystrických hádzanárov priniesla so sebou nové pozitíva. Ako to v klube vnímajú?

Ilustračný obrázok k článku Považská zabila dve muchy jednou ranou: Pohárové finále prináša bonus! FOTO
12
Galéria

Považskobystrickým hádzanárom sa podaril v tejto sezóne ďalší úspech. Nielenže si dobre počínajú v Slovnaft Handball Extralige, kde na nich našiel recept len suverén ostatných sezón z Prešova, ale úspešní sú aj na pohárovej scéne. Po postupe do osemfinále Vyzývacieho pohára sa najnovšie prebojovali aj do finále Slovenského pohára. V utorňajšej semifinálovej odvete porazili doma ŠKP Bratislava 35:25 a keďže vyhrali aj v prvom stretnutí (29:28), mohli sa po roku opäť radovať z postupu do finále. Tam bude ich súperom prešovský Tatran. Finálové duely sú plánované na 23. a 30. januára 2018. O poradí zápasov rozhodne žreb vo štvrtok 14. decembra.

„Sme radi za postup do finále Slovenského pohára, pričom nás potešilo aj to, že zápas išiel podľa nášho scenára, aký sme si predstavovali. To znamená koncentrovaný prístup od úvodu, získanie náskoku, pošetrenie základnej zostavy a ešte aj šancu pre všetkých hráčov, ktorí si s chuťou zahrali. Treba poďakovať aj súperovi za korektnú hru a tešíme sa už na ďalšie výzvy,“ povedal Václav Straka, tréner MŠK Považská Bystrica.

Náš klub si týmto postupom prakticky zabezpečil miestenku do pohárovej Európy aj pre budúci ročník. Zmeniť by to mohla iba senzačná kombinácia, že Prešov získa pohár, no nezíska titul a my sa prepadneme v lige z druhého miesta mimo pohárové priečky. „Praktické zabezpečenie európskej pohárovej miestenky aj pre budúcu sezónu vnímame pozitívne. Veď skúsenosti z neho prenášame aj do ligových zápasov, pričom ich nikde inde nezískame. Preto je veľmi dôležité európske zápasy hrať, navyše v nich prezentujeme aj mesto a naši fanúšikovia môžu vidieť atraktívnych súperov. Preto budeme veľmi radi, ak si v pohárovej Európe zahráme aj v budúcej sezóne, je to pre nás motivácia,“ doplnil Straka.

Toho tiež potešilo, že sa nikto nezranil a mladí hráči dostali šancu, pričom by bol rád, aby sa začlenili do zostavy. Absolútnu domácu premiéru mali Dávid Urík a Eduard Valášek, ktorý strelil aj premiérový seniorský gól. „Teší ma, že sme tento zápas zvládli hlavne v hlavách, pretože po našej náročnej sérii sme boli ,porozbíjaníʽ a ťažili nás rôzne šrámy. Už po žrebe sme mali totiž jasný cieľ postúpiť do finále a zabezpečiť si európsku pohárovú miestenku aj pre budúcu sezónu. Navyše mohli dostať šancu aj naši mladí hráči, ktorí to myslím obstojne zvládli,“ konštatoval Martin Kozák, ktorý chce z posledných dvoch zápasov v tomto roku (Malacky vonku a Nové Zámky doma) získať štyri body.

Hosťujúci tréner Peter Kostka prezradil, že nám bude držať v pohárovom finále palce. „Nechcem pôsobiť ako alibista, ale chýbalo nám deväť hráčov, čo sa prejavilo na našej hre. Napriek tomu sme mohli dosiahnuť lepší výsledok, pretože sme hrali určite lepšie ako v sobotu proti Topoľčanom,“ doplnil s tým, že im chýbali zákroky brankárov. Hráč ŠKP Boris Mikuš videl najväčší problém v ich obrane, keď nedokázali ubrániť považskobystrických strelcov. „Spolupráca medzi brankárom a obranou nefungovala,“ dodal, pričom už myslel na ligové boje o prvú šestku, kam sa chce bratislavský klub dostať.

Považská postúpila do pohárového finále: Na jej štíte zostal bratislavský ŠKP
12
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Čo okrem vzdelania produkuje známa škola v Považskej? Jeden titul za druhým!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie