Filip Chudý Hádzaná

Považská vyfasovala náročnú prekážku: Skúsenosti z Ruska môžu pomôcť

Nové európske pohárové dobrodružstvo sa pre Považskú Bystricu začne v krajine, kde v minulej sezóne skončilo.

Ilustračný obrázok k článku Považská vyfasovala náročnú prekážku: Skúsenosti z Ruska môžu pomôcť
Zdroj: Barbora Talačová

Svoju púť posledným ročníkom Vyzývacieho pohára, od sezóny 2020/21 totiž nastane reorganizácia európskych pohárov a táto súťaž sa premenuje na Pohár EHF, začnú hádzanári MŠK Považská Bystrica proti ruskému súperovi HC Victor Stavropoľ. Je to aktuálny líder ruskej ligy, ktorý zatiaľ nestratil ani bod. V minulých dvoch ročníkoch Vyzývacieho pohára sa dostal do štvrťfinále. My sme trikrát za sebou hrali osemfinále.

„V tejto fáze súťaže sme dostali jedného z najťažších súperov, a to z hľadiska kvality a tiež cestovania. Je to pre nás výzva. Máme čerstvú skúsenosť s ruskou hádzanou, pričom verím, že nám to pomôže teraz k lepšiemu výsledku,“ povedal tréner MŠK Václav Straka.

Prvý zápas sa bude hrať 16./17. novembra v Považskej Bystrici, odveta o týždeň neskôr na pôde súpera. „Neprialo nám pri žrebe ani to, že hráme prvý zápas doma. Vidím to ako hendikep. No musíme sa poučiť z minulých európskych zápasov a doma uhrať nádejný výsledok pred odvetou,“ uviedol Straka. Trikrát za sebou sme totiž vypadli po tom, ako sme hrali doma prvý zápas. Naposledy vo februári proti Petrohradu, keď sme nezvládli domáci duel 21:31, pritom odveta bola vyrovnaná 24:25.

Práve Petrohradčania sú v tabuľke ruskej ligy momentálne druhí za Stavropoľom. Zhodou okolností hrali spolu minulé kolo a HC Victor vyhral doma 26:25. „Ešte nemám dokonalý prehľad o sile súpera. Vieme, že v minulom kole doma tesne porazili Petrohrad a vedú tabuľku. Opäť by to tak malo byť silné ruské družstvo s dobrými fyzickými parametrami, ktoré je dobre vekovo zložené so skúsenou aj strednou generáciou. Bude to veľmi silný súper. Tešíme sa však na ďalšie veľké zápasy,“ doplnil tréner MŠK.

Výzva to bude aj z hľadiska cestovania, keďže Stavropoľ leží v Predkaukazsku medzi Čiernym a Kaspickým morom. „V minulom ročníku sme leteli na sever Ruska, teraz pôjdeme na juh. Všetko to musíme dobre naplánovať, dohodnúť sa so súperom na termínoch, čiže aj z tejto stránky to bude náročné,“ doplnil považskobystrický tréner.

Naši hádzanári hrajú aj v tejto sezóne na troch frontoch, pričom už v stredu 16. októbra o 18.00 h v Cíferi začína ich cesta za obhajobou trofeje v Slovenskom pohári. „Aj vďaka tomuto zisku môžeme hrať teraz v pohárovej Európe, čiže to berieme zodpovedne. Budeme v Cíferi síce favorit, ale nič nechceme podceniť. Cieľom bude postup a dať šancu celému kádru,“ dodal Straka.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Aj vo februári sme čelili ruskej prekážke…

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie