Hádzaná Video

Považská vo finálnej fáze: Opory zostávajú, mladíci robia radosť, VIDEO

V závere augusta štartuje nová hádzanárska sezóna, alebo ak chcete, končí stará. Aké bolo leto v považskobystrickom klube?

Zdroj: Dnes24.sk

Hádzanári MŠK Považská Bystrica majú za sebou hrubú časť letnej prípravy, ktorá prebiehala od polovice júla prevažne v domácich podmienkach. Postupne však už začínajú ladiť hernú formu na novú sezónu, ktorá odštartuje počas posledného augustového víkendu záverečným turnajom Final4 Slovenského pohára. „Hráči počas tejto fázy prípravy mali väčší objem, pričom aj zápasy boli zamerané na rôzne kondičné veci,“ ozrejmil tréner Václav Straka.

Zmeny v zápasoch

Prípravu aj našim hádzanárom narušila celospoločenská situácia, kvôli ktorej sa museli meniť prípravné zápasy. „Čo sme však potrebovali, to sme odohrali. Splnilo to cieľ v tom, že menej vyťažení hráči dostali dostatok minút na ihrisku a mohli sa otestovať proti kvalitným súperom. Verím, že v sezóne to potom zúročíme,“ pripojil považskobystrický tréner.

„Teraz ideme do finálnej fázy. Máme dva týždne pred ligou, preto už ladíme hernú formu. Do zápasu s HK Košice sme už išli naostro, aby to malo ligové atribúty,“ povedal Straka po výhre 35:27. Generálkou pre Považskobystričanov bude utorkový súboj v Zubří.

Udržali kľúčových hráčov

Zdravotné problémy počas leta trápili pivota Sergeja Petričenka, ale od pondelka sa už mal zapojiť do tréningového procesu. „Som rád, že skoro celý káder absolvoval prípravu bez problémov. Tešíme sa už na Sergeja, ktorý zdvihne našu silu v obrane aj v útoku,“ uviedol tréner MŠK.

Ako je známe, v novej sezóne už nemôžeme počítať s občasnou výpomocou v podobe Petra Tumidalského (hral za nováčika z Košíc aj v piatok v Považskej Bystrici) a Petra Pčolu (stal sa trénerom žien Šale). Ďalší brankár Kevin Buday pre zmenu uprednostnil civilné zamestnanie. V prípade potreby by brankárske duo Ladislav Kovačin, Michal Dobroň doplnili z dorastu. Zvyšok kádra však zostal pokope, keď sa podarilo udržať všetkých kľúčových hráčov.

Navyše by sa malo začať zbierať ovocie z minulých sezón, počas ktorých sa postupne do kádra začali zapracovávať viacerí odchovanci z dorastu. Trénera Straku potešili v príprave výkony mladíkov Andreja Slobodu a Mareka Štefinu. „Ukázali, že popri skúsených hráčoch, ktorých máme, s nimi môžem bez problémov počítať a miesto v zostave si zaslúžia,“ konštatoval.

Bez tlaku

Ako už bolo povedané, prvou previerkou v novej sezóne bude záverečný turnaj Slovenského pohára, ktorý preložili na záver augusta z minulej sezóny. V Bardejove budeme obhajovať trofej, pričom v semifinále na nás čakajú v sobotu 29. augusta o 19.00 h Nové Zámky. „Je to kvalitný súper. Začal za nich nastupovať aj Martin Stráňovský, čo je veľká posila. Navyše majú veľmi skúsenú základnú zostavu od Michala Meluša v bráne až po elitné spojky. Musíme sa na nich poriadne pripraviť,“ dodal Straka.

Považskobystričania pôjdu na turnaj bez tlaku, ale s ambíciami postúpiť do finále. To sa bude hrať v nedeľu 30. augusta o 20.15 h v Bardejove medzi víťazmi semifinálových súbojov. Druhú dvojicu tvoria Prešov a Šaľa.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie