Filip Chudý Hádzaná

Považská ulovila v zahraničí hráča s veľkými parametrami: Navyše udržala oporu

Prestupové leto sa dotýka aj hádzanárskeho klubu z nášho mesta. Tomu sa podarilo získať zaujímavú posilu.

Ilustračný obrázok k článku Považská ulovila v zahraničí hráča s veľkými parametrami: Navyše udržala oporu
Zdroj: Barbora Talačová

Už minulý mesiac sme avizovali, že hádzanársky klub MŠK Považská Bystrica je blízko k angažovaniu zahraničného pivota so skúsenosťami s medzinárodnou hádzanou. A hoci sa veci trochu natiahli, prestup je už spečatený, čo nám potvrdil člen klubového manažmentu Ľuboš Cifra.

Našou novou posilou je 26-ročný ukrajinský pivot Sergej Petričenko z Donbasu (bývalý Šachtar Doneck). Parametre tohto rodáka zo Záporožia sú 200 cm a 105 kg. Predtým pôsobil aj v moldavskom klube Kartina TV Tiraspoľ. V ostatných štyroch sezónach navyše pravidelne hrával v pohárovej Európe.

Petričenko bol na konci minulej sezóny u nás na skúške, na ktorej uspel. Bude náhradou za Šimona Macháča. „Výkonnosťou a nasadením nás zaujal. Má dobré parametre, kvalitne bráni a slušný je aj v útoku. Na našu ligu to bude kvalitná posila,“ doplnil Cifra s tým, že s ním uzavreli zmluvu na dva roky.

Hlásiť by sa mal na prvom tréningu už budúci týždeň, kedy považskobystrickí hádzanári štartujú letnú prípravu. Petričenko je druhou letnou posilou MŠK po Bosniakovi Anurovi Burnazovičovi.

Podarilo sa tiež udržať kapitána tímu Petra Tumidalského, ktorý bol spájaný s možným odchodom k nováčikovi extraligy Košice Crows. Cifra však prezradil, že sú s ním už dohodnutý na novej zmluve. Tumidalský a Petričenko by mali vytvoriť silnú dvojicu v strede našej obrany.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Manažér klubu Peter Valášek takto hovoril o kádri na novú sezónu.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie