Hádzaná Video

Považská to rýchlo vybavila: Ambície začala napĺňať vo veľkom štýle, VIDEO

Začal sa nový extraligový ročník, pričom Považskobystričania doň vstúpili presvedčivým spôsobom. Prinášame hlasy.

Zdroj: TASR/Gabriela Stoklasová

Hádzanári MŠK Považská Bystrica zdolali v 1. kole nového ročníka Slovnaft handball extraligy MHC Štart Nové Zámky vysoko 32:15. Podľa domáceho trénera Václava Straku išlo o zápas, aký si predstavovali. „Po Slovenskom pohári sme sa venovali útočnej hre, ktorá bola rýchlejšia. Niektoré šance sme síce nepremenili, ale veci sme splnili. Rovnako aj v obrane, kde dobrú formu potvrdil Kovačin,“ povedal.

Dobrý prístup

Zároveň bol spokojný s tým, že až na výpadok v úvode druhého polčasu udržali tempo počas celého duelu. „Hrali sme tiež dosť v oslabení, čiže najviac zo všetkých si možno zabehal brankár Kovačin… Vyskúšali sme si tiež varianty do obrany. Nám chýbali dvaja hráči, súperovi traja, čo poznamenalo hru, ale chalani k tomu pristúpili dobre,“ pripojil.

Hosťujúci tréner Peter Sporni uviedol, že to bol pre nich ťažký zápas, keďže im chýbali aj nejakí hráči. „Spoliehali sme sa na obranu, keďže v útočnej hre máme rezervy v podobe chýbajúcich strelcov. Ale v obrane sme mohli hrať oveľa lepšie. Výsledok znie pre Považskú Bystricu jednoznačne a domácim gratulujem,“ konštatoval.

Ambície

Podľa neho sa rozhodlo už v úvode, keď hráči MŠK získali rýchlo náskok. „My sme nepremieňali šance. Pritom som hráčom zdôrazňoval, že proti kvalitnému súperovi si musia vážiť každú šancu. Rozhodnutie padlo teda už v úvode a potom sa to už len dohrávalo,“ doplnil Sporni s tým, že ich cieľom v novej sezóne je prvá šestka. „Považská Bystrica je momentálne pre nás ťažký súper. Musíme sa pripraviť na iných, ktorým uchmatneme body, aby sme skončili čo najvyššie,“ dodal.

To Považskobystričania majú finálové ambície. „Po tom, čo nám v minulej sezóne nebola dopriata účasť vo finále, radi by sme sa tam dostali teraz. Ale nebude to ľahké, pretože ak budú Nové Zámky kompletné, budú určite silné, pričom oba košické celky sú skúsené. Je to však náš cieľ,“ vyjadril sa tréner MŠK.

Najbližšie cestujeme do Prešova, pričom Straka zdôraznil, že každý zápas je iný a pokúsia sa o lepší výsledok ako v pohárovom finále.

MŠK Považská Bystrica – MHC Štart Nové Zámky 32:15 (13:5)

MŠK: Kovačin, Dobroň – Chovanec 1, Sloboda 6, Bystrický, Ivanicja 4, Maliar 1, Petričenko 5, Jurák 1, Briatka, Štefina 2, Urík 2, Vallo 5/3, Valášek, Gardian 3, Lovíšek 2
MHC: Pavlovič, Šuba, Meluš – Kocák 2, Illés 2, Bleho, Dévai 1/1, Molnár 2, Papp, Veréb 1, Kucsera 4/1, Salgó 1, Juhás 1, Tilandy 1
Rozhodovali: Budzák – Zahradník, vylúčení: 9 – 4, 7 m hody: 3/3 – 2/2, 165 divákov

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si aj zábery zo zápasu.

MŠK Považská Bystrica – MHC Štart Nové Zámky 32:15
13
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie