Filip Chudý Šport Iné športy

Považská to myslí vážne: V boji o finále pomôžu aj zvučné posily, VIDEO

Považskobystrickí hokejbalisti chcú vylepšiť historický úspech z minulej sezóny. Aká je situácia v kádri?

Ilustračný obrázok k článku Považská to myslí vážne: V boji o finále pomôžu aj zvučné posily, VIDEO
Zdroj: Dnes24.sk

Minulá sezóna bola pre hokejbalistov HBK PROTEF Považská Bystrica historická, keďže získali bronzovú medailu. K nej sú teoreticky blízko aj teraz, ale podľa slov manažéra klubu Martina Koleka majú ambíciu posunúť latku ešte vyššie, čiže sa premiérovo dostať do extraligového finále. Na to však treba v semifinále play-off vyradiť ŠKB Martin. Prvé dva zápasy série sa hrajú počas posledného aprílového víkendu v Turci, v prvý májový víkend sa potom séria presťahuje na Považie.

Že to Považskobystričania s finálovými ambíciami myslia vážne, dokazuje aj príchod ďalších zvučných posíl. „Na aktuálne kolo play-off sme sa posilnili o obrancu Martina Nemčíka a útočníka Michala Kluku,“ povedal Kolek.

Nemčík je čerstvý hokejový majster Slovenska v drese Banskej Bystrice a náš odchovanec. Kluka pochádza z Dubnice, no v minulosti hrával hokej aj u nás. V tejto hokejovej sezóne patril medzi najproduktívnejších hráčov prvej ligy, ktorú odohral v Topoľčanoch. Vylúčený nie je navyše ani návrat niektorých hráčov po zranení, čo by bolo tiež posilnenie zostavy.

Martin sme v minuloročnom play-off vyradili vo štvrťfinále 3:1 na zápasy, navyše v tejto sezóne sme ho porazili v oboch vzájomných dueloch. „Situácia je však iná. Nám sa káder kvôli zdravotným problémom odvtedy výrazne obmenil. Martin sa zas spojil s Diakovou, čiže aj v jeho radoch prišlo k zmenám. Ťažko teda porovnať minuloročnú sériu s tou aktuálnou, ale pozitívne spomienky nám môžu pomôcť. Ak všetko pôjde optimálne, čiže zachytajú brankári, budeme hrať poctivo zozadu a ešte aj pridáme efektivitu v útoku, potom je šanca proti každému,“ konštatoval klubový manažér.

Ako však ďalej uviedol, do každého zápasu idú s pokorou, rešpektom a vedomosťou o sile súpera, no zároveň vierou vo vlastné sily. Tie navyše zvyšujú fanúšikovia, ktorí sa chystajú na výjazd aj do Martina. „Keďže naša juniorka hrá cez víkend vlastné semifinále, nemôže nás početná skupina okolo nej prísť povzbudiť. Nebude to teda stovka fanúšikov, ako bola v Pruskom, ale očakávame približne polovicu. Bude to však silná podpora, keďže ide o našich skalných fanúšikov, ktorí sa nám pokúsia vytvoriť domáce prostredie, ako to robia vždy,“ dodal Kolek.

Program HBK PROTEF Považská Bystrica v semifinále

  • 1. zápas: ŠKB Martin – HBK PROTEF Považská Bystrica, sobota 27 apríla o 11:30
  • 2. zápas: ŠKB Martin – HBK PROTEF Považská Bystrica, nedeľa 28 apríla o 11:30
  • 3. zápas: HBK PROTEF Považská Bystrica – ŠKB Martin, sobota 4. mája o 13:00
  • Prípadný 4. zápas: HBK PROTEF Považská Bystrica – ŠKB Martin, nedeľa 5. mája o 13:00
  • Prípadný 5. zápas: ŠKB Martin – HBK PROTEF Považská Bystrica, sobota 11. mája

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Rozhovory pred semifinále s Martinom na klubovej TV

Zdroj: YouTube.com

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie