Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Považská si zaistila výhodnú pozíciu pred play-off: Žiarili reprezentanti, VIDEO

Cieľ je splnený! Mohli si povedať hádzanári Považskej Bystrice po stretnutí s Hlohovcom. Dôležitá fáza sezóny je však ešte pred nami.

Filip Chudý Hádzaná Video
Filip Chudý Hádzaná Video

Považská si zaistila výhodnú pozíciu pred play-off: Žiarili reprezentanti, VIDEO

Cieľ je splnený! Mohli si povedať hádzanári Považskej Bystrice po stretnutí s Hlohovcom. Dôležitá fáza sezóny je však ešte pred nami.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

V 16. kole Niké Handball Extraligy (NHE) získali hádzanári MŠK Považská Bystrica po víťazstve nad Hlohovcom 38:30 už aj matematickú definitívu druhého miesta v základnej časti. To znamená, že semifinálovú sériu play-off začnú na domácej pôde, pričom túto výhodu by mali aj v prípadnom rozhodujúcom stretnutí. Do vyraďovacej časti sezóny však zostáva ešte niekoľko týždňov. Teraz je tu reprezentačná prestávka.

Gólové krídla

Do národného dresu sa strelecky výborne naladili krídelníci Martin Briatka a Ljubomyr Ivanicja. Druhý menovaný očakával ťažký zápas, a to aj vzhľadom na dôležitosť duelu. „Už sme isto druhí, čo nás teší, ale zároveň chceme vyhrať aj zostávajúce dva zápasy, čo bude v rámci prípravy na play-off. Teší ma, že príležitosť dostali aj mladší hráči, takže prevláda spokojnosť,“ zhodnotil 9-gólový strelec proti Hlohovcu.

Dokonca 11 gólov v sobotu zaznamenal jeho klubový aj reprezentačný kolega Martin Briatka. Podľa slov najlepšieho strelca stretnutia začali zápas dobre, ale potom sa zrejme uspokojili s výsledkom, čo Hlohovec využil a dotiahol skóre. „V úvode druhého polčasu sme opäť zabrali a zvládli to. Teší nás, že sme si druhé miesto zabezpečili už dve kolá pred koncom, ale treba to ešte potvrdiť v play-off,“ konštatoval.

Cieľ je splnený

Tréner Václav Straka priznal, že hlavným cieľom zápasu s Hlohovcom bolo potvrdiť druhé miesto v základnej časti.

„Táto povinnosť nás v úvode možno trochu zväzovala. Zrejme preto nám nefungovala obrana. Ale v závere prvého polčasu a v úvode druhého sme urobili rozhodujúci krok k víťazstvu,“ povedal považskobystric­ký kouč.

Udržali ho na uzde

Hlohovec bude mať na reprezentačnom zraze tiež dvoch zástupcov. Okrem spojky Lukáša Rakúsa aj krídelníka Juraja Briatku. Druhý najlepší strelec NHE si však svoj gólový priemer takmer osem presných zásahov na zápas v Považskej Bystrici trochu pokazil, keďže hráči MŠK mu dovolili streliť štyri góly.

Juraja Briatku mrzel úvod, keď Považskobystričania dávali góly z druhej vlny. „Potom sme to dotiahli na 10:10. A hoci sme urobili nejaké chyby v obrane, prvý polčas nám celkom vyšiel, vzhľadom na to, proti akému súperovi sme hrali. Potom nám domáci opäť odskočili, zahadzovali sme šance a domáci vyhrávali už o 14 gólov. V závere sme aspoň trochu prikrášlili výsledok. Mohlo to dopadnúť pre nás aj lepšie, ale domáci ukázali svoju kvalitu,“ doplnil.

Sumár

MŠK Považská Bystrica – Sporta Hlohovec 38:30 (18:14)

MŠK: Kovačin, Dobroň – Sloboda, Bystrický 1, Ivanicja 9, Maliar 1, Burnazovič 6, Petričenko 3, Jurák 1, Briatka 11/4, Štefina, Urík, Vallo 2, Kvaššay 1, Gardian 3, Lovíšek
Sporta: Šatura, Gálik, Ľuba 1 – Cvičela, J. Briatka 4/1, Holdoš, Rakús 5, Ševčík, Paloncy, Macek 1, Antala 3, T. Mažár 6, Páleš 1, Jankovič 4, Baran 2, Pauk 3/1
Rozhodovali: Papaj – Nagy, vylúčení: 6 – 4, 7 m hody: 4/4 – 6/3, bez divákov

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si aj zábery zo zápasu.

OBRAZOM: MŠK Považská Bystrica - HC Sporta Hlohovec 38:30
10
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Športové správy

Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie