Filip Chudý Iné športy

Považská si dala pekný darček pod stromček: Zlepšená hra priniesla posun

Považskobystrickí hokejisti sa od úvodu sezóny ocitli na dne tabuľky, ale tomu by mohol byť koniec. Urobili k tomu dôležitý krok.

Ilustračný obrázok k článku Považská si dala pekný darček pod stromček: Zlepšená hra priniesla posun
Zdroj: TASR

Hokejistom HK 95 Považská Bystrica nevyšiel vstup do tejto prvoligovej sezóny, keď prehrali sedem zápasov za sebou. Následná trénerská výmena mužstvo prebrala, prišli dve výhry, ale potom nasledovala osemzápasová séria prehier, ktorá bola spôsobená aj tým, že kabínu trápili zažívacie ťažkosti viacerých hráčov. No naši hokejisti všetky problémy prekonali a postupne sa začínajú rozbiehať. V piatok porazili v priamom súboji o ôsmu priečku Trnavu 6:4, čím sa dostali na miesto, ktoré na konci základnej časti zabezpečuje postup do play-off.

„Ešte je veľa zápasov. Ale verím, že to chalanov povzbudí a začnú si ešte viac veriť. Teší ma, že si už veria aj proti silnejším súperom. Teraz sme viackrát za sebou bodovali, ale nejde tak ani o tie body, ako o to, že naša hra sa zlepšuje, čo si všímajú aj iní, ktorí nás chvália za to, že hráme hokej,“ povedal tréner HK 95 Miroslav Nemček.

Podľa jeho slov začali duel proti Trnave dobre. „Prvá tretina sa mi páčila, lenže potom sme poľavili. Viedli sme síce aj 4:1, lenže začali sme robiť chyby, čo sa nesmie stávať. Za takého stavu sa musí hrať úplne ináč. Zbytočne sme si to skomplikovali, keď bolo 4:3, navyše aj za stavu 5:3 sme si dali zas ,vlastnýʽ kontaktný gól,“ doplnil náš tréner.

Najlepším hráčom Považskej Bystrice v tomto zápase bol Lukáš Hrušík. „Podľa mňa sme celé stretnutie boli lepší, súper si až toľko šancí nevypracoval, len využil naše chyby, čo nás trochu rozhodilo, ale našťastie to dobre dopadlo. Po tejto výhre budeme mať pekné sviatky,“ konštatoval strelec posledného gólu, ktorý pochválil aj svojich spoluhráčov vo formácii, keďže aj oni mohli podľa neho dostať cenu hráč zápasu.

Hrušíka tešilo, že sa po tomto víťazstve konečne odrazili od dna tabuľky. „V ostatných zápasoch hráme dobre, len nám utieklo veľa bodov v predĺženiach. No toto bol určite jeden z najdôležitejších zápasov sezóny, keďže sme tabuľkoví susedia. Dobre sme vedeli, že musíme tento duel zvládnuť, čo sa podarilo a zvýšili sa nám šance na play-off. No budeme bojovať ďalej, aby sme v ňom aj hrali,“ dodal.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Sériu prehier tréneri Považskej neustáli: Nové metly hneď na úvod zametali

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie