Filip Chudý Futbal Video

Považská sa nemá za čo hanbiť: Smútok z premrhanej šance ale zostal, VIDEO

Po siedmich rokoch zavítal do nášho mesta na pohárový zápas klub z celoslovenských súťaží. A hoci sme mu vzdorovali, nakoniec prišla tesná prehra.

Ilustračný obrázok k článku Považská sa nemá za čo hanbiť: Smútok z premrhanej šance ale zostal, VIDEO
Zdroj: Dnes24.sk

Stredajší futbalový sviatok v Považskej Bystrici síce nemal pre domáci MŠK víťazný koniec, ale naši hráči sa nemajú za čo hanbiť. S favorizovaným druholigistom zo Šamorína prehrali v 4. kole Slovenského pohára 0:1 po góle Brazílčana Matheusa Pata, ktorý v minulosti pôsobil aj v mládežníckych tímoch slávnej Benficy Lisabon. No našim futbalistom už nikto nezoberie, že sa v tejto sezóne dostali medzi 32 najlepším tímov najprestížnejšej pohárovej súťaže na Slovensku. Ďalej sa z treťoligistov dostali len FC Košice.

„Prvý polčas z našej strany nebol ideálny, možno okrem prvej štvrťhodiny. Potom bol súper lepší a mal šance. Do druhého polčasu sme postavili dvoch nových hráčov, ožili sme, lenže dostali sme lacnejší gól. Za druhý polčas môžeme byť celkom spokojní. Chceli sme to dotiahnuť do penált, lenže nedali sme gól. Mali sme síce jednu, dve dobré strely, ale to je málo aj na remízu,“ zhodnotil zápas tréner MŠK Považská Bystrica Jaroslav Vágner.

Podľa neho aj tento duel ukázal, že kvalita v jeho tímu je. Dal v ňom šancu aj menej vyťaženým hráčom Tomášovi Kováčovi, Jakubovi Zavadzanovi, Samuelovi Popelkovi či Adamovi Gáboríkovi. Pričom pred mladším zo Zavadzanovcov dal klobúk dole, keďže hral po dlhej pauze spôsobenej zranením. „Musíme byť trpezliví. Verím tomu, že postupne sa budú mladí hráči zlepšovať a že v priebehu polroka až roka budeme mať veľmi solídne mužstvo,“ uviedol s tým, pre nás sú teraz najdôležitejšie ligové zápasy.

Zdroj: Dnes24.sk

„Už sa potrebujeme chytiť a niekde vyhrať, aby potom chalani mali ľahšie nohy, pretože stále nám niečo chýba. Chce to viac agresivity a behavosti,“ doplnil považskobystrický tréner.

Veľký zápas, zrejme najväčší v doterajšej kariére, to bol aj pre nášho mladíka Jakuba Borovičku, ktorý v minulej sezóne nastupoval v doraste, no a teraz si zahral proti viacerým hráčom s ligovými skúsenosťami. „Súper bol v prvom polčase jasne lepší, keď ukázal svoju kvalitu. Po zmene strán sme už mali aj náznaky šancí, pričom nás mrzí, že sme ich nepremenili. Škoda, mohli sme aspoň penalty uhrať. Všetci sme sa tešili, že si zahráme takýto zápas, no teraz nás mrzí, že sme nepostúpili ďalej,“ konštatoval.

Zdroj: Dnes24.sk

Všetkých vypadnutie mrzelo aj z toho pohľadu, že sme tak prišli o nádej, že už v tejto sezóne k nám príde na pohárový zápas klub z Fortuna ligy, možno o rok… Teraz ale treba rýchlo preladiť na ligu, kde nás v nedeľu čaká zápas na pôde trnavskej rezervy, čo bude ťažká skúška. Účastník skupinovej fázy Európskej ligy má totiž cez víkend reprezentačnú prestávku, čiže menej vyťažení hráči jeho prvého tímu môžu proti MŠK nastúpiť. „Od zápasu so Šamorínom sa môžeme odraziť a v tretej lige ukázať našu silu a hernú kvalitu, aby sme začali bodovať,“ dodal k najbližšiemu programu Borovička.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie