Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Považská sa naladila na dlhú cestu: V Európe ale môže výpadok vyjsť draho, VIDEO

Dva body zostali v Považskej Bystrici, čo je hlavné pozitívum po zápase s Topoľčanmi. Hráči MŠK už mali v hlavách aj pohárovú Európu.

Filip Chudý Hádzaná Video
Filip Chudý Hádzaná Video

Považská sa naladila na dlhú cestu: V Európe ale môže výpadok vyjsť draho, VIDEO

Dva body zostali v Považskej Bystrici, čo je hlavné pozitívum po zápase s Topoľčanmi. Hráči MŠK už mali v hlavách aj pohárovú Európu.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

V predohrávke siedmeho kola Niké Handball extraligy porazila MŠK Považská Bystrica HK Agro Topoľčany 31:22. V strede týždňa sa hralo už preto, že Považskobystričanov čaká v sobotu zápas druhého kola Európskeho pohára mužov na pôde HC Dragunas Klaipeda, pričom do Litvy vyrážajú na cestu už vo štvrtok večer.

Mierny výpadok

Podľa slov trénera Václava Straku mali stretnutie s Topoľčanmi celý čas pod kontrolou. „Rozdiel v skóre síce mohol byť výraznejší, ale už sme mysleli na sobotný pohárový zápas. Preto sme dali šancu aj ďalším hráčom. Boli tam síce chyby, ale hráči musia naberať skúsenosti,“ konštatoval.

Najväčší problém nastal od 45. minúty, keď domáci inkasovali za šesť minút šesť gólov a z 23:13 bolo zrazu 23:19. „V tej fáze nám chýbal dôraz, hráči neriešili situácie ideálne a skúsený Donoso to vedel využiť,“ ozrejmil Straka.

Takémuto výpadku sa však treba vyvarovať hlavne v európskych zápasoch, kde sa môže rozhodovať každý gól.

Športové správy

Odvrátenie drámy

Za uvedeného stavu si tréner zobral oddychový čas, pričom hneď v následnom útoku zobral na seba zodpovednosť Andrej Sloboda, v 52. minúte zvýšil na 24:19 a žiadna prípadná dráma sa tak nekonala.

Sloboda si pochvaľoval dobrý vstup do stretnutia, ale potom podľa neho začali robiť zbytočné technické chyby. „Aj tak sme však vyhrali polčas o šesť gólov, čo bolo fajn. Lenže potom prišiel náš výpadok. Našťastie, dokázali sme sa vrátiť späť do hry a máme dva body,“ doplnil.

Hrajúci tréner Topoľčian Victor Donoso povedal, že pokiaľ budú robiť veľa chýb, nemôžu vyhrať nikdy, tobôž nie v Považskej Bystrici. „Mali sme veľa čistých šancí so šiestich-siedmich metrov, ktoré brankár chytil. Ale je našou chybou, že sme ich nepremenili. V druhom polčase sme síce dostali do žíl novú energiu pri úspešnej sérii 6:0, ale potom sa domáci opäť prebrali. Treba rešpektovať ich kvalitu, veď je to vicemajster a každú našu chybu trestali,“ pripojil tento Čiľan.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Sumár

MŠK Považská Bystrica – HK Agro Topoľčany 31:22 (15:9)

MŠK: Janík, Kovačin, Dobroň – Kašuba, Plšek 1, Sloboda 5, Bystrický 1, Petrík 2, Jurák 2, Briatka 6/4, Urík 4, Vallo 3, Kvaššay 1, Žilinčík 4, Valášek, Gardian 2
HK Agro: Králik, Javorček, Vrábel – Kováč 3, Pauloni 4, Vanek 1/1, Sobota, Birmon, Mrižo, Filipeja 1, Kober 2, Mentecino 4/2, Ahumada, Monge 2, Lacena, Donoso 5
Rozhodovali: Haščík – Oťapka, vylúčení: 4–5, 7 m hody: 5/4 – 4/3, 150 divákov

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si aj zábery zo zápasu.

OBRAZOM: MŠK Považská Bystrica - HK Agro Topoľčany 31:22
10
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín