Filip Chudý Šport Iné športy Video

Považská prvý mečbal nevyužila: Čaká ju rozhodujúca bitka, VIDEO a FOTO

Posledný krok býva najťažší, presne o tom sa presvedčili aj považskobystrickí hokejbalisti. Už sa však musia sústrediť na piaty zápas.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Hokejbalisti HBK PROTEF Považská Bystrica vyhrali v sobotu v treťom finálovom stretnutí nad Skalicou 4:1, ujali sa vedenia v sérii 2:1, čo znamenalo, že v nedeľu už mohli v prípade výhry oslavovať historický titul. Lenže opäť sa potvrdilo, že posledný krok býva najťažší. Štvrté finále prehrali 0:4, čiže o titule sa rozhodne v piatom rozhodujúcom stretnutí na Záhorí v sobotu 1. júna od 13:00. „Dovtedy sa musíme individuálne nastaviť v hlavách tak, že chceme vyhrať. A to musíme následne preniesť zo šatne aj na ihrisko, aby všetci videli, že my sme tím, ktorý chce vyhrávať a ide si za tým,“ povedal tréner Simon Teska.

„Z môjho pohľadu sme absolútne nezvládli zápas. Od začiatku sme boli odovzdanejší, súper viac chcel, všade bol skôr, vyhrával súboje. My sme nehrali ani na 30 % našich možností, preto súper vyhral zaslúžene a gratulujeme mu,“ opísal považskobystrický tréner štvrtý finálový duel.

Jedným z hlavných dôvodov neúspechu v tomto stretnutí boli aj nezvládnuté presilové hry, pritom Považskobystričania ich mali dostatok. „Málo sme v nich strieľali. Prvé tri boli pomaly bez strely. Síce sme nejaké šance mali, ale nevedeli sme sa dostať do zápasu. Teraz naše presilovky neboli dobré, ale tiež treba povedať, že sme mali strašne veľa vylúčených hráčov. Nemôže sa stať vo finále, že budeme mať desať vylúčení,“ doplnil Teska s tým, že teraz musia zabudnúť, čo sa stalo vo štvrtom zápase.

Podľa slov Lukáša Pijáka chceli sériu už v nedeľu ukončiť, a práve to im zväzovalo ruky, akoby si mysleli, že sa to vyhrá samo. „Opäť sa potvrdilo, že v športe býva posledný krok najťažší. Skalica do toho išla, kým my sme boli akýsi… Proste nám tam nič nepadlo, prehrali sme, je to 2:2 a ideme do Skalice. Hokejbal hrať vieme, treba zabojovať, dať o gól viac ako súper, roztrhať mantinely a plochu. Nemáme sa na čo šetriť, bude to posledný zápas sezóny,“ vyjadril sa útočník HBK PROTEF.

Ľubomír Šándor označil nezvládnuté štvrté finále za najhorší zápas Považskobystri­čanov. „My sme si asi mysleli, že to bude vybavené už po prvej tretine, ale pravda bola úplne iná. Súper na nás vybehol, dal nám gól, no a my sme žiaden ani za nič nemohli dať. Škoda, že to takto dopadlo, ale verím, že sa z toho dostaneme a piaty zápas u súpera vyhráme,“ dodal náš obranca. Ten verí, že v rozhodujúcom zápase budú hrať ako v sobotu, keď hrali tímovo a dali do toho srdce.

3. finále SHbE

PROTEF Považská Bystrica – Hokejmarket Skalica 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Góly: 21. Lukáč, 37. Linet, 40. a 45. Oravec – 39. Smetana

4. finále SHbE

PROTEF Považská Bystrica – Hokejmarket Skalica 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Góly: 14. Vadík, 37. Martinusík, 43. Rampáček, 45. Válek

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Finále hokejbalovej extraligy: Považská Bystrica - Skalica
36
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie