Filip Chudý Šport Iné športy

Považská prepísala históriu, ale chce viac: Pred play-off sa ešte posilnila!

Najlepším tímom základnej časti hokejbalovej extraligy sa stali hráči Považskej Bystrice. Pozrite, ako sú na tom pred play-off.

Ilustračný obrázok k článku Považská prepísala históriu, ale chce viac: Pred play-off sa ešte posilnila!
Zdroj: Dnes24.sk

HBK PROTEF Považská Bystrica sa stala víťazom základnej časti tohto ročníka hokejbalovej extraligy. Vďaka tomu idú naši hokejbalisti do play-off z najvýhodnejšej pozície. Vo štvrťfinále na nich čaká ŠKB Martin. Prvé dva zápasy sa odohrajú v našom meste počas najbližšieho víkendu. V sobotu 7. apríla sa začne hrať o 10:00, o deň na to až o 13:00. „Pred sezónou bolo cieľom postúpiť do play-off, víťazstvo v základnej časti je pekný bonus. Teraz je cieľom postúpiť do semifinále, pričom až v ňom by sa ukázalo, či sa dá dokázať ešte viac. Pokiaľ sa darí, chceme to ťahať čo najďalej,“ povedal manažér klubu Martin Kolek, ktorého víťazstvo v základnej časti potešilo.

„Je to najväčší úspech v histórii klubu, s ktorým nikto pred sezónou absolútne nerátal. A práve preto nás prekvapil a zároveň veľmi teší. Išli sme zápas za zápasom, pričom sme videli, že sa dá poraziť každý, čo naše sebavedomie iba zvyšovalo. Chalani sa presvedčili, že keď sa dodržujú pokyny z kabíny a ukážu na ihrisku natrénované veci, tak to ide,“ uviedol Kolek.

Na konci základnej časti doplnil považskobystrický realizačný tím Juraj Firit, ktorý prišiel k doterajšiemu trénerovi Tomášovi Regecovi. „O tejto myšlienke sme uvažovali už dlhšie, ale Firit mal trénerské povinnosti v hokeji. Nejde o žiadnu náhradu, spolu s Regecom vytvorili trénerskú dvojicu, ktorá si podelila kompetencie,“ vysvetlil manažér HBK PROTEF.

Aktuálny zdravotný stav kádra je podľa slov manažéra klubu našťastie v poriadku a všetci by mali byť k dispozícii. „Zatiaľ jedinou posilou na play-off je Juraj Ďurkech, ktorý sa v stredu vrátil z Rumunska, kde hokejovo pôsobí. Mali sme na lane ešte dve mená spomedzi hokejistov, ale pri nich uvidíme, ako sa to vyvinie. Na konci základnej časti naskočil do hry aj brankár Jozef Bratina, ktorý doplnil Buliša s Martišekom,“ opísal aktuálny káder Kolek.

Čo sa týka nášho štvrťfinálového súpera z Martina, tak práve s ním majú považskobystrickí hokejbalisti veľmi nepriaznivú bilanciu vzájomných stretnutí. V ostatných 16 dueloch zaznamenali až 14 prehier. „Vieme, že máme s Martinom veľmi negatívnu bilanciu, ale tá je spôsobená hlavne minulosťou, keď kádre oboch klubov vyzerali inak. Za ostatné dve sezóny je bilancia už vyrovnaná,“ nepripisoval Kolek tejto štatistike veľký význam.

Podľa považskobystrického manažéra sa je v play-off na čo tešiť. „Keďže Slovensko vyhralo tri ostatné MS, pričom naši reprezentanti hrávajú hlavne doma, slovenská extraliga je zrejme najlepšia liga na svete. To sľubuje mimoriadne kvalitný hokejbal v play-off. Preto pozývame aj fanúšikov do Považskej Bystrice. A nech prídu na naše víkendové stretnutia všetci v bielom,“ dodal.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie