Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  21 °C
Filip Chudý Hádzaná

Považská pred náročnou skúškou: Štart viacerých dôležitých hráčov je otázny

Už len kúsok delí považskobystrických hádzanárov od postupu do play-off, no ak si nechcú situáciu skomplikovať, musia zvládnuť náročný zápas.

Ilustračný obrázok k článku Považská pred náročnou skúškou: Štart viacerých dôležitých hráčov je otázny
Zdroj: Barbora Talačová

Už len štyri kolá zostávajú do konca nadstavbovej časti Extraligy hádzanárov, ale situácia v boji o posledné dve postupové miesta do play-off ešte nie je vyriešená. Najlepšie sú síce na tom Považskobystri­čania, ktorí majú pred Topoľčanmi a Novými Zámkami náskok štyroch bodov, ale aj oni ich potrebujú ešte zbierať. Najbližšie majú šancu v sobotu doma o 18:00 proti Hlohovcu, ktorý ak chce ešte teoreticky zabojovať o play-off, musí vyhrať.

No naši hádzanári majú vlastné plány, ktoré sú tiež víťazné. Ide totiž o predposledný domáci zápas pred play-off, potom hostíme už len Prešov, preto práve tento zápas sa javí ako ideálny na potvrdenie dobrej pozície v tabuľke. „Tá je tak vyrovnaná, že ak chceme do vyraďovacej časti sezóny postúpiť, musíme sobotný súboj zvládnuť. Preto je naším cieľom víťazstvo,“ povedal považskobystrický tréner Václav Straka, ktorý ale ešte nevedel, s ktorými zverencami bude môcť počítať, keďže v niektorých prípadoch sa o tom rozhodne až pred zápasom.

„Zdravotná situácia tímu sa mení z hodiny na hodinu a nie je vôbec ružová. Uvidíme až v sobotu, ako to bude, keďže u viacerých hráčov sa nakopili zdravotné problémy. Ide o Šimona Macháča, Radima Chudobu, Martina Kozáka, Antona Hároníka atď. Dúfam, že v sobotu sa dáme aspoň nejako dokopy,“ vyjadril sa Straka.

Náš najbližší súper sa v tejto sezóne oproti nedávnej minulosti trochu prepadol, ale Václav Straka upozorňuje, že súpera v žiadnom prípade nemožno podceniť, hoci má už len teoretickú šancu na play-off. „Hlohovec má kvalitný káder so skúsenou základnou zostavou. My sme s nimi hrali všetko vyrovnané a náročné zápasy, pričom taký možno očakávať aj v sobotu. Bude to bojovný zápas proti súperovi, ktorý nám, dalo by sa povedať, dlhodobo nesedí. Preto ho musíme zvládnuť absolútnou koncentráciou a bojovnosťou,“ doplnil tréner MŠK.

Potvrdzuje to aj štatistika zo vzájomných stretnutí tejto sezóny, ktorá je bodovo vyrovnaná. Najprv sme doma vyhrali 27:25, no následne na hlohovskej pôde prehrali 22:28 a remizovali 31:31. „Je to taký posledný krok, teda nateraz, ale zas o to ťažší. V takejto situácii sme počas sezóny boli už viackrát, pričom väčšinou sme to zvládli. No aj teraz potrebujeme pomoc tribún, aby sme to s ich pričinením dokázali opäť,“ dodal k stretnutiu Straka s tým, že bude po ňom spokojný aj s víťazstvom o pol gólu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystrické hradby opäť nedobité: Bod, ktorý môže mať cenu zlata! FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk