Filip Chudý Hádzaná

Považská pokračuje na úspešnej vlne: Ako si Motlík vysvetľuje skvelú formu? FOTO

Považskobystrická športová hala bola svedkom súboja dvoch tímov nachádzajúcich sa v dobrej forme. V kvalitnom stretnutí uspeli domáci.

Ilustračný obrázok k článku Považská pokračuje na úspešnej vlne: Ako si Motlík vysvetľuje skvelú formu? FOTO
11
Galéria

Hádzanári MŠK Považská Bystrica porazili v 13. kole Slovnaft Handball Extraligy Hlohovec 33:25. Bol to súboj mužstiev, ktoré spolu s Prešovom mali aktuálne najlepšiu formu v súťaži. Hlohovčania ťahali sériu šiestich ligových zápasov bez prehry, Považskobystričanom sa pre zmenu darí až na troch frontoch, keďže dobre si okrem ligy počínajú aj vo Vyzývacom a Slovenskom pohári. Obe mužstvá kvalitnú formu potvrdili aj na ihrisku, preto fanúšikovia mohli vidieť nadpriemerné extraligové stretnutie.

„Blahoželám našim hráčom. Zápas začal vo vysokom tempe, bolo vidieť, že súper nás chce ubehať, pričom my sme to nielenže zvládli, ešte sme na tom aj získali. Potom sme síce mali hluchšiu fázu, keď nám robil problémy súperov brankár, ale ustáli sme to. Podržal nás v bráne Motlík a poctivou hrou sme zápas zlomili na našu stranu. Vážim si, že pokračujeme na úspešnej vlne,“ povedal domáci tréner Václav Straka.

Do zostavy sa vrátil už aj Šimon Macháč, ktorého absencia sa prvotne odhadovala do konca decembra. „Nebol to len Šimon, kto mal zdravotné problémy. Viacero hráčov si z našej náročnej zápasovej série odnieslo šrámy, ale počas stretnutí sa na to dá zabudnúť. Macháčova liečba ešte nie je na konci, ale od lekárov dostal povolenie hrať, pričom nám pomohol,“ uviedol tréner MŠK, ktorý podľa vlastných slov býva málokedy spokojný. „Teraz ma ale určite teší prístup hráčov, lebo nie je ľahké vydržať naše vysoké tempo v úzkej zostave. S tým som teda spokojný, no a nejaké drobnosti si vždy vysvetlíme a pripravíme sa na ďalší zápas,“ dodal Straka s tým, že ak jeho zverenci budú stopercentne koncentrovaní, potom nemá obavy.

Tie mal podľa vlastných slov pred zápasom s Hlohovcom náš brankár Radek Motlík. „To hlavne preto, že hráme na troch frontoch a súper predtým navyše šesťkrát za sebou neprehral. O to viac ma víťazstvo teší. Hlohovec má kvalitné mužstvo, ktoré navyše pozdvihol Kývala, ktorý je pre nich veľmi platný hráč. Som veľmi rád za túto výhru, teraz ale máme pred sebou už Slovenský pohár,“ vyjadril sa Motlík s tým, že určite chcú postúpiť do finále. Odvetný zápas semifinále Slovenského pohára MŠK – ŠKP Bratislava sa hrá v utorok 12. decembra o 18:30. Prvý duel sme vyhrali v hlavnom meste 29:28.

Motlík v lete podstúpil operáciu ramena, preto chýbal v úvode sezóny, no v ostatnom čase chytáva pravidelne. Navyše sa nachádza vo výbornej forme, čo víkendový duel len potvrdil. „Hneď po operácii som sa cítil veľmi dobre. Neviem, či mi prišla vhod prestávka, alebo čo, ale odkedy som sa postavil prvýkrát v Nových Zámkoch do brány, tak odvtedy chytám ako-tak… Naozaj sa cítim veľmi dobre,“ konštatoval.

Jeho výkon ocenil aj bývalý hráč Považskej Bystrice a dnes opora Hlohovca Samuel Mažár. „Považská Bystrica vyhrala zaslúžene. Prvý polčas bol divoký, keď sme zápas dobre naštartovali. Škoda, že sme sa tam neutrhli, mohlo to byť zaujímavejšie, lenže urobili sme veľa technických chýb, čo súper trestal prvou a druhou vlnou, veď z protiútokov sme dostali asi 10 gólov. Po zmene strán sme chceli so zápasom ešte niečo urobiť, ale naše chyby a výborný Motlík nám to nedovolili,“ dodal s tým, že išlo o veľmi dobrý duel, aký sa slušne zaplneným tribúnam musel páčiť.

Považskobystričania s cennou výhrou: V peknom zápase sme porazili Hlohovec
11
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Celoslovenskú bodku napísali v našom meste: Pre Považskobystričanov bola krutá

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie