Šport Iné športy

Považská oslavuje historický úspech: Systematická práca priniesla ovocie

Po dlhých rokoch sa považskobystrický šport môže tešiť z majstrovského titulu v tímovom športe. Prinášame ohlasy priamo z plochy.

Ilustračný obrázok k článku Považská oslavuje historický úspech: Systematická práca priniesla ovocie
Zdroj: Dnes24.sk

Štrnásť rokov čakala Považská Bystrica na majstrovské oslavy v kolektívnom športe. Po hádzanároch sa tentoraz o radosť postarali hokejbalisti HBK PROTEF Považská Bystrica. Vo finále Slovenskej hokejbalovej extraligy zdolali LG Green Staff Bratislava v sérii 3:0 na zápasy a získali svoj prvý titul.

Podobný svetovému titulu

Finálové stretnutia boli vyrovnané, každé sa skončilo tesným triumfom Považskej Bystrice, prvé i tretie sa rozhodlo až v predĺžení. Záverečný duel v celej sezóne ukončila presná strela slovenského reprezentanta Františka Poliačka, ktorý sa pred rokom v júli tešil zo zisku titulu majstra sveta. „Toto je niečo podobné, ako keď sme získali titul v Košiciach. Je to niečo nádherné. Pri mojom góle som nemal čas namieriť, ledva som dočiahol loptičku, tak som do nej len udrel a padlo to. Som rád,“ povedal strelec rozhodujúceho gólu finále, po ktorom sa spustili mohutné oslavy.

Považská Bystrica sa tak stala najhokejbalovejším mestom na Slovensku, keďže titul získali aj juniori. Nehovoriac o výborných fanúšikoch, ktorým sa poďakoval za podporu celý tím.

Sen sa naplnil

„Týmto sa naplnil sen všetkých Považskobystri­čanov, ktorí tu dlhé roky robia hokejbal. Šesť rokov dozadu sme boli vôbec radi, keď sme sa dostali do play-off, teraz hráme o špicu tabuľky, keď po bronze a striebre prišiel titul. Viac by bolo asi už len to, ak by sme to obhájili. To je však hudba budúcnosti,“ povedal tréner Simon Teska s tým, že teraz treba hlavne poriadne osláviť historicky prvý titul, ktorý si zaslúžil celý klub.

Za obrovským úspechom treba vidieť predovšetkým prácu manažéra klubu Martina Koleka, ktorý zabezpečil najlepšie podmienky na Slovensku. „Keď som sa vrátil z Nitry pred štyrmi rokmi, nastavil sa systém. S manažérom sme vtedy vedeli, že to nepríde hneď, ale o to je to krajšie teraz. Bola za tým mravčia robota. Všetko si do seba sadlo a vypálilo to najlepším možným spôsobom,“ uviedol kapitán klubu Roman Bujdák s tým, že je pyšní na všetkých, ktorí k tomu dopomohli.

Brankárska opora

Veľkou oporou v bráne bol Peter Buliš, ktorý si tento úspech nesmierne váži. „Marek Čiliak raz povedal, že nie je titul ťažké získať, ale ho osláviť… Veľký klobúk dole pred ľuďmi, ktorí s nami pri tom boli. Titul patrí hlavne im. Fanúšikovia chodili s nami celú sezónu po celej republike a majú na ňom veľkú zásluhu. Veľká vec je to aj pre hráčov, ktorí naň čakali, hoci mnohí už boli majstri sveta, ale toto im ešte chýbalo,“ konštatoval brankár HBK.

Jedným z nich bol aj Patrik Svitana. Tridsaťdvaročný útočník sa hokejbalu venuje dlhodobo a so slovenskou reprezentáciou vybojoval tri tituly majstra sveta. Titul v domácej súťaži mu však chýbal. „Prišiel som do Považskej Bystrice práve preto, aby som si ho doplnil do zbierky. Vedel som, že toto mužstvo má kvalitu na to, aby to dokázalo. Som rád, že sa mi to podarilo,“ vyjadril sa hráč, ktorý nazbieral v play-off v deviatich zápasoch dvanásť bodov.

Za jeden povraz

Ešte o jeden viac má na konte Boris Oravec. Aj on získal titul majstra SR premiérovo. Po zápase si prebral Trofej Dušana Danka, ktorú vedenie Slovenskej hokejbalovej únie pomenovalo po bývalom reprezentantovi a trénerovi Slovenska, ktorý minulý rok v máji podľahol krátkej a ťažkej chorobe. Udeľuje sa najužitočnejšiemu hráčovi play-off. „Snažím sa mužstvu pomôcť, ako to len ide, to ma najviac teší. Mne je jedno, kto dáva góly. Ťaháme za jeden povraz,“ vyriekol Oravec.

Domáci odchovanec Lukáš Ďurkech si ešte ani poriadne neuvedomuje, že aký úspech sa im podaril. Bol však rád hlavne za hráčov, ktorí hokejbal v Považskej Bystrici ťahali dlhé roky a až teraz sa dočkali titulu. „Máme jednoznačne najlepších fanúšikov na Slovensku, bez ktorých by sme to možno ani nevyhrali,“ doplnil. Zároveň bol rád, že mali v play-off bilanciu deväť výhier a len jedna prehra.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Prinášame aj zábery z osláv.

Prvé FOTO z majstrovských osláv hokejbalistov Považskej Bystrice
36
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie