Filip Chudý Hádzaná

Považská opäť vstupuje do pohárovej Európy: Tím hlási návrat opôr

Európske pohárové dobrodružstvo si Považskobystričania vychutnajú aj v tejto sezóne. Prvý diel sa podáva v hlavnom meste Srbska.

Ilustračný obrázok k článku Považská opäť vstupuje do pohárovej Európy: Tím hlási návrat opôr
Zdroj: MŠK Považská Bystrica

Hádzanári MŠK Považská Bystrica vstúpia v sobotu o 19:00 do svojej šiestej sezóny v pohárovej Európe, pričom prvý zápas 3. kola Vyzývacieho pohára na pôde Partizanu Belehrad bude pre nich v poradí 27. duelom na európskej pohárovej scéne v klubovej histórii.

Na ceste do Belehradu sa Považskobystričania zastavili v Malackách, kde vo štvrtok v extraligovom stretnutí vyhrali 27:15. „Výsledok síce napovedá, že to mohlo byť jednoduché, no domáci podali veľmi dobrý výkon a vôbec to nebolo ľahké. Ale veľmi dobre nám zachytali obaja brankári a chalani nič nepodcenili,“ povedal tréner MŠK Václav Straka s tým, že je rád za dva dôležité body, navyše rozložili sily na všetkých hráčov, ktorí pristúpili k zápasu dobre a do Belehradu mohli ísť s dobrou náladou.

Postupové šance

V piatok nadránom už Považskobystričania boli v hlavnom meste Srbska, kde mali v pláne krátku prechádzku mestom, poobede potom teoretickú prípravu a tréning. V sobotu doobeda majú ešte ľahký tréning a večer ich už čaká samotný duel. „V prvom zápase vonku sa pokúsime uhrať čo najpriaznivejší výsledok, aby sme v domácej odvete mohli bojovať o postup. V tejto chvíli sú postupové šance 50 na 50,“ prezradil Straka.

„Súper má síce mladé mužstvo, ale s veľmi dobrými fyzickými parametrami, všetci hráčmi majú nad 190 cm, sú veľmi dynamickí, v obrane aj útoku majú dobrú činnosť jeden na jedného. No možno im ešte chýba taktická vyzretosť, čo by mohla byť naša výhoda. Ešte uvidíme, aké prostredie nás tam bude čakať, no v každom prípade to ľahký súper nebude,“ opísal protivníka Václav Straka.

Návrat opôr

Dobrou správou je to, že s považskobys­trickou výpravou odcestoval už aj predtým dlhšie zranený kapitán tímu Peter Tumidalský, ktorý v Malackách už aj hral, podobne, ako najlepší strelec tímu Radim Chudoba, ktorý aj na Záhorí potvrdil strelecké kvality, keď sa so šiestimi presnými zásahmi stal najlepším strelcom duelu.

K dispozícii oproti domácemu duelu s Modrou boli aj Ivan Bystrický a Daniel Valášek, pričom potešili aj štyri góly Petra Juráka, ktorý sa postupne vracia po dlhodobom zranení a gól zaznamenali aj ďalší mladí hráči. S výpravou cestoval v pozícii 17. hráča brankár Michal Dobroň, pričom pre zranenie by nemal nastúpiť. Chýbať budú dlhodobo zranení Marián Gardian, Andrej Zúbek a Boris Saitz. „Cítim z hráčov odhodlanie a zdravú chuť cez Partizan Belehrad prejsť,“ dodal Václav Straka.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Mesačná pauza sa skončila: Považskobystričanov čaká hneď kľúčový zápas

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie