Filip Chudý Hádzaná Video

Považská odštartovala nový rok trofejou: Ukázala pevné nervy, VIDEO a FOTO

Tradičnou previerkou sa pre hráčov Považskej Bystrice je domáci turnaj so zaujímavým obsadením. Čo sa trénerovi páčilo?

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Hádzanári MŠK Považská Bystrica majú za sebou zápasové previerky pred jarnou časťou sezóny. Počas víkendu odohrali 9. ročník MŠK Cup-u, ktorý sa im po dvoch rokoch opäť podarilo vyhrať, pričom zvíťazili vo všetkých troch dueloch. V sobotu ráno porazili rakúsky Atzgersdorf 31:30, podvečer Jičín 33:32 a v nedeľu porazili Nové Zámky 29:24. Najlepším hráčom turnaja bol náš Ljubomyr Ivanicja. Brankársku cenu dostal Christoph Hartwein (Atzgersdorf) a najlepším strelcom sa stal s 27 gólmi David Krahulec (Jičín).

„Turnaj hodnotím pozitívne. Nejde ani tak o výsledky, ktoré nás však tešia a chceli sme ich dosiahnuť, čo pomôže atmosfére v tíme. Prvoradé však bolo to, že tento turnaj bol vrcholom prípravného obdobia. Preverilo to našu hernú kondíciu a tiež automatizmy. Musím povedať, že sa mi to páčilo. Ukázali sme pekné veci, ale aj také, na ktorých budeme ďalej robiť,“ povedal tréner MŠK Václav Straka.

Neboli sme pritom v kompletnom zložení, tréner sa preto vyjadril z zdravotnému stavu kádra. „Anur Burnazovič by už mal byť pripravený a nastúpi do zápasov. Marián Maliar si ešte proti Kopřivniciam (25:25, pozn.) spôsobil zranenie ruky, pričom vypadol na približne mesiac. Dominik Zábavčík mal výron v členku, pričom veríme, že sa rýchlo vráti,“ doplnil tréner s tým, že po najnáročnejšej fáze prípravy prejdú do ligového tempa. V piatok 24. januára o 18.30 h hostíme v generálke Frýdek-Místek a v poslednú januárovú stredu už hráme súťažný duel v Modre.

Najlepší hráč turnaja Ljubomyr Ivanicja bol rád, že samu darilo, ale vníma to ako ocenenie celého tímu, keďže spoluhráči naňho pracovali. „Sme radi, že sme vyhrali všetky zápasy, čo nám pomôže. Príležitosť dostali všetci hráči a ukázali sa v dobrom svetle. Sezóna však pokračuje ďalej, ešte nás čaká jej druhá polovica,“ konštatoval.

Na turnaji sme si vyskúšali dve vyrovnané koncovky, pričom obe sme zvládli. Proti Atzgersdorfu rozhodol v posledných sekundách gólom práve Ivanicja. „Mali sme už proti 10-gólový náskok. Potom sme však urobili veľa chýb a náskok stratili. Je to však pre nás dobrá skúsenosť hlavne pred play-off, kde to bude tiež náročné. Po novom roku sa pomaly rozbiehame a už sme myslím na tom celkom dobre, ale je na čom pracovať,“ doplnil šikovný ľavák.

MŠK Cup 2020 vo výsledkoch

MŠK Považská Bystrica – WAT Atzgersdorf 31:30 (17:13)
MŠK: Kovačin, Dobroň, Buday – Petričenko 2, Bystrický 2, Ivanicja 9, Vallo 5/1, Lovíšek, Jurák 4, Briatka 5/4, Štefina, Kašuba, Urík 1, Valášek, Gardian 3
Rozhodovali: Zahradník – Valášek, bylúčení: 2 – 3, 7 m hody: 6/5 – 2/2, 100 divákov

HBC Ronal Jičín – MHC Štart Nové Zámky 40:25 (20:13)
WAT Atzgersdorf – MHC Štart Nové Zámky 34:33 (19:17)

MŠK Považská Bystrica – HBC Ronal Jíčín 33:32 (18:20)
MŠK: Kovačin 1, Dobroň, Buday – Petričenko 8, Bystrický 1, Ivanicja 7, Vallo 6, Lovíšek, Jurák 3, Briatka 4/2, Štefina 2, Kašuba, Urík , Valášek, Gardian 1
Rozhodovali: Budzák – Zahradník, vylúčení: 2 – 3, 7 m hody: 5/3 – 3/3, 250 divákov

HBC Ronal Jíčín – WAT Atzgersdorf 30:38 (15:22)

MŠK Považská Bystrica – MHC Štart Nové Zámky 29:24 (18:15)
MŠK: Kovačin , Dobroň, Buday – Petričenko 5, Sloboda 2, Bystrický 4, Ivanicja 5, Vallo 2, Lovíšek, Jurák 1, Briatka 4/1, Štefina 2, Kašuba, Urík 3, Valášek 1, Gardian
Rozhodovali: Budzák – Zahradník, vylúčení: 3 – 5, 7 m hody: 2/1 – 4/4, 150 divákov

Konečné poradie

  • 1. MŠK Považská Bystrica 6
  • 2. WAT Atzgersdorf 4
  • 3. HBC Ronal Jičín 2
  • 4. HC Štart Nové Zámky 0

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

FOTO: MŠK Cup získala Považská Bystrica
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie