Filip Chudý Iné športy

Považská má zastúpenie aj v Pjongčangu: Bubelove slová pred olympiádou, FOTO

Považskobystrický odchovanec Miloš Bubela si oblečie reprezentačný dres na svojej prvej olympiáde. ZOH si chce užiť aj mimo ľadu.

Ilustračný obrázok k článku Považská má zastúpenie aj v Pjongčangu: Bubelove slová pred olympiádou, FOTO
11
Galéria
Zdroj: TASR

Už v piatok sa začnú ZOH v juhokórejskom Pjongčangu. Do dejiska už odleteli aj naši hokejisti, medzi ktorými nechýbal ani jediný športovec z nášho mesta, ktorý nás bude na tomto zimnom sviatku reprezentovať. Je ním 25-ročný odchovanec HK 95 Považská Bystrica Miloš Bubela. „Nominácia do olympijského tímu je to najvyššie ocenenie, aké môžem na Slovensku dostať,“ povedal nám po jej zverejnení Bubela, ktorý zažije pod olympijskými kruhmi premiéru.

Možno aj preto mu balenie batožiny spôsobilo pred odletom do Pjongčangu najväčší stres, no zároveň ho teší fakt, že bude Slovensko reprezentovať na najvýznamnejšom podujatí. „Posledné hodiny pred príchodom na zraz som trávil balením, snažil som sa nič nezabudnúť. Mal som menší stres, ale prevládalo vo mne potešenie, že idem reprezentovať Slovensko na olympiádu,“ uviedol Bubela, ktorý si pobalil všetko potrebné, ale aj veci na voľný čas, ako slúchadlá, knihu, laptop a nejaké maličkosti.

Pri predstave dejiska ZOH mu napadlo jediné: „Že to je veľmi ďaleko.“ Premiéru pod olympijskými kruhmi si však mieni užiť nielen na ľade. „Teším sa na všetko. Budú tam výborné zápasy proti výborným tímom, ale aj iné veci, ktoré uvidí človek raz za život. Napríklad ceremoniál,“ konštatoval náš útočník.

Slovenskí hokejisti začnú svoje účinkovanie na ZOH duelom proti Rusom v stredu 14. februára. Dovtedy budú mať čas na aklimatizáciu a môžu si pozrieť aj ostatné súťaže. „Ešte som nerozmýšľal nad tým, kam pôjdem. Ale máme v tíme chalanov, ktorí vedia, kam bude najlepšie sa ísť pozrieť. Nechám si poradiť, uvidíme až na mieste,“ poznamenal Bubela a dodal: „Skoky na lyžiach som v živote nevidel, ale počul som, že to je zaujímavé. Chcel by som ešte vidieť lyžovanie a ísť povzbudiť ostatných slovenských športovcov.“

Považskobystričan Miloš Bubela na ZOH v Pjongčangu: Zábery z Južnej Kórey
11
Galéria
Zdroj: TASR

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie