Filip Chudý Rôzne Futbal

Považská má možnosť rekonštrukcie štadióna: Mal by spĺňať tieto parametre

Sme o niečo bližšie k rekonštrukcii futbalového štadióna v Považskej Bystrici. Zisťovali sme, ako to s ňou v skutočnosti je.

Ilustračný obrázok k článku Považská má možnosť rekonštrukcie štadióna: Mal by spĺňať tieto parametre
Zdroj: Dnes24.sk

V minulosti sme už viackrát informovali, že na futbalovom štadióne v Považskej Bystrici sa plánuje rekonštrukcia, ktorá je najnovšie o niečo bližšie. „Po dlhých mesiacoch rokovaní o budúcnosti považskobystrického futbalového štadiónu Slovenský futbalový zväz (SFZ) schválil na jeho rekonštrukciu dotáciu vo výške 750 000 eur. Radnica popritom nezabúda ani na atlétov a plánuje vybudovať multifunkčný areál, ktorý by spĺňal kritériá najmodernejšieho športoviska,“ povedala hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková.

Podľa jej slov informáciu o schválení dotácie dostala radnica od predstaviteľov SFZ v uplynulých dňoch. „Prišlo nám oficiálne stanovisko od zväzu, že mestu Považská Bystrica boli pridelené finančné prostriedky na rekonštrukciu futbalového štadióna. Spoluúčasť mesta by mala byť 40 percent. Rozhodnúť o využití financií musia však ešte poslanci na mestskom zastupiteľstve,“ uviedol primátor mesta Karol Janas. Oslovili sme aj samotný SFZ, ktorý pripustil, že možnosť dotácie na náš štadión existuje.

„Je pravda, že SFZ poskytol mestu Považská Bystrica možnosť zapojiť sa do projektu modernizácie, rekonštrukcie a výstavby futbalových štadiónov, pričom výška dotácie by bola v prípade uzatvorenia zmluvy 750 000 eur,“ konštatoval Peter Dedík, zástupca GS pre operatívne riadenie a manažér integrity futbalu SFZ.

Ten ďalej uviedol, že v súlade s uznesením vlády SR k danému projektu a ich predpismi je dotácia viazaná na akúkoľvek infraštruktúru štadióna, ktorá je potrebná za účelom splnenia infraštruktúrnych kritérií pre štadióny kategórie UEFA 2. „Termín použitia dotácie zatiaľ nebol stanovený,“ doplnil Dedík.

UEFA nariaďuje, aby mal štadión jej kategórie 2 napr. umelé osvetlenie minimálne 800 luxov, minimálne kapacitu 1500 miest (všetky musia byť na sedenie), 100 VIP miest, 50 VIP parkovacích miest, pre média miestnosť s minimálne 50 miestami, 20 miest na tribúne a 30 miest v miestnosti, kde bývajú tlačovky, tiež minimálne jedno televízne štúdio atď.

Mesto informovalo, že táto rekonštrukcia, teda za predpokladu, že k nej príde, bude pravdepodobne rozdelená do viacerých etáp. V prvej by mala byť vybudovaná hlavná tribúna a zrekonštruované kabíny či sociálne zariadenia. V ďalších etapách by chceli obnoviť tribúny na ováloch. Čo sa týka novej atletickej dráhy, tam je to zatiaľ len vo forme prísľubu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Takto vyzerá náš štadión aktuálne.

Futbalový štadión v Považskej Bystrici: Tento stav by už dlho trvať nemal
13
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie