Filip Chudý Hádzaná Video

Považská má k dispozícii kompletný káder: PROGRAM prípravných duelov, VIDEO

Naši hádzanári začali prípravu na novú sezónu, v ktorej sa opäť predstavia až v troch súťažiach. Toto sú novinky z klubu.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

V pondelok 15. júla začali hádzanári MŠK Považská Bystrica letnú prípravu na novú sezónu. Prebiehať bude v domácich podmienkach, pričom všetko odštartovali vstupné testy. „Na začiatku sa zameriame na nárast objemu. Od augusta pribudnú aj prípravné zápasy. Bude sa to podobať prípravám z minulých rokov,“ opísal plán tréner MŠK Václav Straka. Keďže sa tento rok nebude hrať Česko-slovenský pohár a v prvom kole Slovnaft handball extraligy máme voľno, do novej sezóny súťažne vstúpime až 7. septembra doma proti Šali.

„Teší ma, že hneď v úvode prípravy sme mali k dispozícii kompletný káder. Výnimkou boli len Petričenko a Tumidalský, ktorí sa pripoja v stredu. Chalani vyzerali dobre, zdravotne sú v poriadku. Takže dúfam, že majú veľa chute do roboty,“ povedal považskobystrický tréner.

Ako sme už informovali, Šimon Macháč prestúpil do Plzne a odišiel aj Stanislav Pupík. Na ich miesta prišli Sergej Petričenko z Donbasu a Anur Burnazovič z Malaciek. Martin Kozák musel prerušiť kariéru zo zdravotných a Peter Kardoš z pracovných dôvodov. To je zároveň šanca pre talentovaných mladíkov, ktorých v klube pripravujú. V minulej sezóne v extralige debutovali Andrej Sloboda, Marián Maliar, Eduard Valášek, Matúš Oselský, Marek Štefina, Adam Lovíšek a k prvému tímu pričuchli aj Marcel Adamčík, Kevin Buday, David Urík. Nehovoriac o tom, že viac sa bude čakať aj od 21-ročného Ivana Bystrického, ktorého v úvode prípravy potešilo, že keďže je v kádri aktuálne deväť mladších ako on, pomôcky už zbierať nemusí.

„Čo sa týka mladých hráčov, pokračuje v tom, čo sme začali minulý rok. Dorastenecký vek skončil triu Dominik Zábavčík, David Urík a Jozef Kašuba, takže môžu hrať už len za mužov. Ďalej budeme v prvom tíme využívať aj hráčov, ktorí sú ešte dorastenci, no hrali za mužov aj v uplynulej sezóne,“ ozrejmil Straka s tým, že na hosťovanie odíde zrejme opäť do Stupavy brankár Marcel Adamčík, keďže študuje v Bratislave, prípravu však absolvuje tu. Ostatní mladíci, ktorí skončili stredné školy, sa hlásia na univerzity v Žiline a Trenčíne, takže v klube pokračujú.

Podľa Straku fyzickú a hernú prípravu nejde rozdeliť, preto už v prvom nábehovom týždni budú pracovať s loptami.*** „Počas druhého týždňa je naplánované sústredenie v domácich podmienkach, počas ktorého budeme trénovať trojfázovo. Potom budeme objem smerovať do intenzity a prípravných zápasov. Stretneme sa s kvalitnými súpermi, navyše pôjdeme na dobre obsadený turnaj. Čakajú nás súperi, ktorí nás dobre preveria a môžeme sa tak kvalitne pripraviť na ligu,“*** dodal. Celkovo nás čaká 10 prípravných stretnutí proti súperom z Česka, Poľska a Rakúska.

Plán prípravných zápasov

  • Piatok 2. augusta o 18:00: MŠK Považská Bystrica – HC Zubří
  • Utorok 6. augusta o 18:00: HC Zubří – MŠK Považská Bystrica
  • Piatok 9. augusta o 18:30: MŠK Považská Bystrica – SKP Frýdek-Místek
  • Štvrtok 15. augusta o 19:00: HBC Ronal Jičín – MŠK Považská Bystrica (Zepos cup 2019 v Jičíne)
  • Piatok 16. augusta o 17:00: HC Zubří – MŠK Považská Bystrica (Zepos cup 2019 v Jičíne)
  • Sobota 17. augusta o 10:00: KS SPR Chrobry Glogów (Poľsko) – MŠK Považská Bystrica (Zepos cup 2019 v Jičíne)
  • Sobota 17. augusta o 16:30: Talent M.A.T. Plzeň – MŠK Považská Bystrica (Zepos cup 2019 v Jičíne)
  • Piatok 23. augusta o 18:30: MŠK Považská Bystrica – Gänsendorf (Rakúsko)
  • Utorok 27. augusta o 18:30: SKP Frýdek-Místek – MŠK Považská Bystrica
  • Piatok 30. augusta: MŠK Považská Bystrica – SKP Frýdek-Místek

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie