Považská, ešte čakaj: Padla definitíva, kedy sa nová lávka otvorí, FOTO a VIDEO

Nová považskobystrická lávka je už síce na svojom mieste, ale otvorené ešte nie je. Kedy sa hlavne ľudia na Rozkvete dočkajú?

Filip Chudý

Hlavná časť novej lávky na Rozkvete, ktorá vedie ponad cestnú komunikáciu, bola osadená v posledný októbrový piatok. Tento týždeň sa osádzali prístupové krídla k lávke od Hliníkov. V prvý novembrový piatok sa na nej robili ešte nevyhnutné úpravy. A hoci sa uvažovalo, že by mohla byť už v tento deň hotová, nie je tomu tak. Otvorenie lávky pre verejnosť sa preto opäť posunulo o niekoľko dní, no už budúci týždeň by mal byť čakaniu koniec.

„Určite sa to pre verejnosť otvorí v priebehu budúceho týždňa. V pondelok prídu stavbári robiť prístupy k lávke. My potom v stredu prídeme osadiť výplne, ktoré už máme na firme prichystané, pričom ide o pomerne rýchlu montáž. Hneď, ako sa tieto dve veci spravia, ľudia budú môcť lávku využívať,“ prezradil Miloš Ščotka, zástupca realizátora stavby.

Podľa jeho slov je lávka z ich strany na 90 percent hotová. Aktuálne im plány trochu nabúrali tohtotýždňové sviatky. Aj preto stavbári nemohli prísť pracovať skôr. Treba ešte dorobiť prístupy na lávku z oboch jej koncov, aby sa na ňu dalo bezpečne dostať. Stavebné práce na nich sa začnú v pondelok, pričom v ten deň by už mal byť podľa Ščotku jasný aj presný termín sprístupnenia lávky pre verejnosť. No takto o týždeň by sa po nej už malo vraj dať chodiť.

Pripomeňme si, že v novembri 2017 mesto pripustilo uzavretie lávky, len čakalo na vyjadrenie statikov. K uzavretiu lávky prišlo v januári. Podľa prvotných sľubov, ktoré vyslovil primátor mesta, mala byť vymenená už začiatkom leta, lenže s jej búraním sa začalo až v septembri. Vtedy sa hovorilo, že bude otvorená v polovici októbra. No kvôli zlým pätkám, ktoré museli robiť nanovo, sa otvorenie posunulo na prelom októbra a novembra. Lenže nakoniec sa to pretiahne ešte o niekoľko dní.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk