Filip Chudý Hádzaná

Považská Bystrica získala zvučnú posilu: Prichádza slovenský reprezentant

Na štarte zimnej prípravy privítali hádzanári považskobystrických MŠK novú posilu. Náš tím skvalitnil ostrieľaný krídelník.

Ilustračný obrázok k článku Považská Bystrica získala zvučnú posilu: Prichádza slovenský reprezentant
Zdroj: TASR

V tretí deň nového roka sa pre hádzanárov MŠK Považská Bystrica skončili dovolenky a začala pre nich zimná príprava, ktorá bude ale tentoraz mimoriadne krátka. Už 23. januára im totiž štartuje jarná časť, keď nastúpia v Prešove na prvý finálový zápas Slovenského pohára, odveta bude u nás o týždeň neskôr. Dvojfázové tréningy v príprave doplnia prípravné zápasy. Prvý 9. januára vo Frýdku-Místku, potom už len doma. Najprv v piatok 12. januára s Jičínom a potom hneď cez víkend bude nasledovať domáci turnaj MŠK cup (Jičín, Nové Zámky, Karviná), ktorým príprava vyvrcholí.

V jarnej časti by mali byť Považskobystričania ešte silnejší. Po zranení ramena sa vracia brankár Martin Biel, ktorý bol síce k dispozícii už v závere minulého roka, ale jeho návrat nechceli v klube zbytočne uponáhľať. Spevnené budú aj krídelné pozície, kde od leta postupne z rôznych príčin skončili Peter Strelec, Matej Macháč, Andrej Zúbek a Alexander Hladký. Do zimnej prípravy sa po zranení zapojil skúsený krídelník Ľuboš Cifra, pričom MŠK získali aj úplne novú posilu.

Je ňou 26-ročný pravoruký krídelník Martin Briatka. Tento slovenský reprezentant pôsobil po letnom odchode z Hlohovca počas jesene v nemeckom Ingolstadte. Tam ale skončil a s Považskou Bystricou sa dohodol na zmluve do konca sezóny. „Má reprezentačné skúsenosti, keď absolvoval aj viaceré ostré kvalifikačné zápasy. Preto si myslím, že to nebude iba doplnenie kádra, ale aj jeho posilnenie,“ povedal tréner MŠK Václav Straka.

Hrajúci zástupca klubu Ľuboš Cifra nevylúčil, že v prípade spokojnosti spoluprácu s Briatkom predĺžia aj na ďalšie obdobie. „Po dlhom čase prichádza do nášho klubu hráč na pozíciu ľavého krídla, keďže, bohužiaľ, mladí nedokázali nadviazať na éry Petra Opoldíka a Jozefa Kozáka. A aby sme na tento post nemuseli dávať hráčov z iných postov, ako napr. Petra Juráka, tak sme sa rozhodli pre posilnenie kádra, pričom Briatkova nespokojnosť v Nemecku nám do toho ideálne zapasovala,“ doplnil Cifra, ktorý verí, že Briatka sa u nás môže opäť rozohrať na úroveň, ktorou zaujme aj nového reprezentačného trénera.

Ďalšie zmeny v kádri počas zimy sa už neplánujú, pričom tréner Straka verí, že tímu aj v jarnej časti pomôže pivot Anton Hároník. Šancu v rámci MŠK cup-u zrejme dostanú aj niektorí dorastenci, keďže viacero hráčov má v januári reprezentačné povinnosti. Tomáš Vallo je k dispozícii seniorskej reprezentácii, Šimon Macháč a Peter Jurák pôjdu do olympijského tímu a Ivan Bystrický do juniorskej reprezentácie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Na záver roka to najlepšie: Úspešná séria Považskej podporená kanonádou, FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie