Zdroj: Dnes24.sk

Považská Bystrica získala dôležité body: Mrzí zranenie Hozmana, VIDEO

Pred náročným októbrovým programom sa považskobystrickí hádzanári potrebovali naladiť víťazstvom, čo sa im proti Novým Zámkom podarilo.

Filip Chudý Hádzaná Video
Filip Chudý Hádzaná Video

Považská Bystrica získala dôležité body: Mrzí zranenie Hozmana, VIDEO

Pred náročným októbrovým programom sa považskobystrickí hádzanári potrebovali naladiť víťazstvom, čo sa im proti Novým Zámkom podarilo.

Zdroj: Dnes24.sk

Tretie kolo Niké Handball extraligy prialo domácim mužstvám, pričom jedným z nich bola aj MŠK Považská Bystrica, ktorá si poradila s MHC Štart Nové Zámky výsledkom 29:23. Nepríjemnosťou však bolo, že zápas nedohral zrejme kvôli svalovým problémom Josef Hozman.

Splnený cieľ

Podľa domáceho trénera Václava Straku sa potvrdili predpoklady o náročnom stretnutí, keďže na seba narazili dva podobné kádre z hľadiska skúseností aj telesných parametrov. Zároveň pochválil obranu na čele s Ladislavom Kovačinom. „Škoda veľkého počtu technických chýb, ktoré pramenili z našej rýchlej hry. V prvom polčase sme mohli zakončiť viac útokov z prvej a druhej vlny,“ pripojil.

„Hoci sme nemali ideálnu prípravu z hľadiska zdravotného stavu, hráči to zvládli a splnili sme cieľ,“ povedal Straka.

Považskobystrickí hádzanári pomaly vstupujú do náročnej časti sezóny, keďže v októbri na nich bude čaká veľká porcia duelov, keďže sa pridajú aj pohárové povinnosti. „Stretnutí bude síce veľa, ale berieme ich jeden po druhom. Pracujeme na tom, aby nám forma stúpala a zvyšovala sa aj súčinnosť hráčov. Bude treba tiež rozložiť sily a mať dobrý zdravotný stav kádra,“ doplnil tréner MŠK.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Podstatné body

Úvod stretnutia bol podľa brankára Kovačina vyrovnaný a dlhšie sa ťahal remízový výsledok. „Robili sme vtedy zbytočné chyby a navyše sa zranil Hozman, veríme však, že to nebude vážne. Neprestali sme ale bojovať a postupne sa ukázala naša kvalita. Nebol to síce jednoznačný výsledok, ale podstatné sú body,“ konštatoval.

Skúsený brankár ocenil aj to, že šancu dostali aj mladí hráči, ktorí sa jej nezľakli, čo je podľa neho dôležité pred náročným októbrovým programom. „Úvod sezóny bol zápasovo trochu rozbitý, keďže tam bola aj pauza. Teraz sa však rozbehne nielen program, ale, verím, že aj my,“ dodal.

Najbližšie hrajú hádzanári Považskej Bystrice v sobotu 2. októbra na pôde ŠKP Bratislava a potom doma v stredu 6. októbra privítajú nováčika z Bojníc.

Športové správy

Sumár

MŠK Považská Bystrica – MHC Štart Nové Zámky 29:23 (16:12)

MŠK: Kovačin, Dobroň – Kašuba, Chovanec, Plšek, Sloboda, Bystrický, Hozman 1, Maliar, Jurák 4, Briatka 10/5, Vallo 4, Kvaššay 1, Žilinčík 5, Valášek, Gardian 4
MHC: Pavlovič, Meluš – Kocák 4, Krajčír 4, Katona, Illés, Tymoščuk 3/2, Vadkerti 4, Kováč, A. Veréb, Salgó, Juhás 1, Tilandy 4, Nyári 1
Rozhodovali: Balogh – Klimko, vylúčení: 6 – 5, 7 m hody: 5/5 – 5/2, 200 divákov

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si aj zábery zo zápasu.

FOTO: MŠK Považská Bystrica - MHC Štart Nové Zámky 29:23 v 3. kole extraligy
12
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín