Futbal

Považská Bystrica vyhrala ťažký zápas: Najbližšie doma derby o postup

Futbalisti Považskej Bystrice sa po vynútenej krátkej prestávke opäť vrátili do zápasového rytmu. Získali cenné tri body z horúcej pružinskej pôdy a cez víkend na nich čaká už dôležitý zápas o postup.

Ilustračný obrázok k článku Považská Bystrica vyhrala ťažký zápas: Najbližšie doma derby o postup
Zdroj: MŠK Považská Bystrica

V prvom jarnom kole vyhrali futbalisti Považskej Bystrice v Dohňanoch 3:2. V druhom kole mali privítať Lednicu, ale keďže tamojší Hradčan sa odhlásil zo súťaže, nútene jeden týždeň pauzovali. Do zápasového diania sa vrátili až počas uplynulého víkendu, pričom ich čakala cesta na horúcu pôdu Pružiny.

Na tamojšiu špecifickú pôdu upozorňoval v našom rozhovore aj tréner MŠK Marián Lovíšek. No jeho zverenci ťažký zápas zvládli, hoci na prvý presný zásah museli čakať až do úplného konca prvého polčasu. V poslednej minúte prvého dejstva ho strelil kapitán tímu Marián Vala. Tento gól do šatne Považskobystričanom pomohol, hoci hráči Pružiny sa nevzdávali. Ich odpor zlomil po hodine hry Lukáš Bielik, ktorý stanovil výsledok na konečných 2:0.

TJ Strážov Pružina – MŠK Považská Bystrica 0:2 (0:1)

Góly: Marián Vala, Lukáš Bielik

Futbalisti Považskej Bystrice sa tak môžu v pokoji pripravovať na prvý domáci zápas, ktorí odohrajú v sobotu 9. apríla o 15:00, a to rovno proti vedúcemu Podmanínu, ktorý chcú na jar naháňať. Derby tak sľubuje veľkú drámu.

Môže vás zaujímať:

Futbal je zrušený: Prečo muži Považskej Bystrice neodohrajú prvý jarný domáci zápas?

Tréner futbalistov MŠK Marián Lovíšek: Keby si nedali povedať, odstúpil by som!