Filip Chudý Hádzaná Video

Považská Bystrica víťazným hosťom na vlastnej pôde: Exceloval Kovačin, VIDEO

V prvom zápase porazila Považská Bystrica Granitas-Karys o tri góly. Odveta je však stále otvorená.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Hádzanári MŠK Považská Bystrica vkročili víťazne do 3. kola Európskeho pohára mužov, keď v sobotu (19. 12.) v prvom zápase porazili Granitas-Karys 25:22. Hralo sa síce na Považí, ale v oficiálnom zápise boli domáci Litovčania. Tímy sa dohodli, že oba zápasy odohrajú u nás, v prvom figuroval ako domáci tím z Kaunasu. Odveta sa hrá v nedeľu (20. 12.) o 15.00 hod. Úspešnejší z tretieho kola si zahrá vo februárovom osemfinále.

Nie je rozhodnuté

Podľa považskobystrického trénera Václava Straku to bol dobrý zápas, mrzelo ho však, že nenadviazali na prvý polčas. „V útoku sme sa síce dokázali presadiť, len sme mali aj veľa zbytočných technických chýb. Výsledok mohol a mal byť výraznejší. Súper však má svoju kvalitu, pričom problémy nám robili dvaja hráči (Stankunas a Bučinskas, pozn.), na ktorých sme sa aj pripravovali,“ ozrejmil.

„Vyhrali sme zápas ,vonkuʻ a v nedeľu hráme doma. Trojgólový náskok však v hádzanej nič neznamená, to je za minútu preč,“ povedal Straka.

V zápase striedal minimálne, podobne, ako súper. „Pre nás je dôležitá obrana, ktorú musíme prioritne poskladať, ale obrancov veľa nemáme. Navyše nám vypadli dve spojky (Jurák a Burnazovič, pozn.), využiteľné v obrane aj v útoku. Na lavičke sme mali mladých hráčov, pričom verím, že sa na ihrisko dostanú, ale takéto zápasy sa hrajú na základnú zostavu,“ zdôvodnil.

Nič nepodceniť

Z lavičky po prvej štvrťhodine výborne naskočil Marek Štefina, ktorý ešte do polčasu stihol streliť päť gólov z piatich striel. „Som rád, že ma tam tréner poslal. Neviem, či mal takú taktiku, ale ak áno, tak to vyšlo. V odvete však musíme podať ešte lepší výkon, a to v útoku aj v obrane,“ povedal 19-ročný hráč, podľa ktorého to mohlo skončiť o viac ako tri góly.

Výraznou postavou stretnutia bol brankár Ladislav Kovačin, ktorý mal až 18 úspešných zákrokov. „Takéto zápasy si treba užiť, len škoda, že tu nemohli byť diváci, hneď by bola lepšia atmosféra. Súper má svoju kvalitu, o ktorej sme vedeli už dopredu. Trojgólový náskok je našou malou výhodou, ale stále je to otvorené. Musíme ísť do toho naplno a nič nepodceniť,“ pripojil.

Sumár

Granitas-Karys – MŠK Považská Bystrica 22:25 (9:15)

Granitas: Gurskis, Videika – Giedraitis, Tomkevičius, Šarkauskas 1, Balčiunas 2, Kairys 1, Bučinskas 5, Jurkevičius, Stankunas 7/3, Grigas 2, Montvilas 2, Sturonas 2
MŠK: Kovačin, Dobroň – Kašuba, Plšek, Sloboda 2, Bystrický 1, Ivanicja 4, Maliar, Petričenko 6, Briatka 4/4, Štefina 5, Urík, Vallo 3, Kvaššay, Gardian
Rozhodovali: Chrzan – Janas (Poľsko), vylúčení: 2 –3, 7 m hody: 7/3 – 4/4, bez divákov

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Zábery zo zápasu.

OBRAZOM: Granitas-Karys – MŠK Považská Bystrica 22:25
7
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Športové správy

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie