Filip Chudý Hádzaná

Považská Bystrica v medzinárodnej konfrontácii: PROGRAM celého turnaja

Považskobystrickí hádzanári zorganizovali ďalší ročník svojho turnaja s medzinárodnou účasťou. Kto tento rok zavíta spoza hraníc na Považie?

Ilustračný obrázok k článku Považská Bystrica v medzinárodnej konfrontácii: PROGRAM celého turnaja
Zdroj: Barbora Talačová

Už tradičnou súčasťou zimnej prípravy hádzanárov MŠK Považská Bystrica je medzinárodný turnaj v domácom prostredí MŠK cup, ktorý sa uskutoční v sobotu a nedeľu. V minulosti sa na ňom zúčastnili aj tímy zo Slovinska, Rakúska, Poľska, Maďarka, pričom tento rok turnaj obohatia dva české kluby (HCB Ronal Jičín, HCB Karviná) a tiež ŠKP Bratislava. Keďže Balmazújváros nepríde obhajovať prvenstvo, turnaj spozná po roku nového víťaza. Spomínané maďarské mužstvo nahradila Karviná, inak je menoslov účastníkov z minulého ročníka rovnaký.

Považskobystričania sa tešili z víťazstva v rokoch 2014 a 2015, pričom by radi vyhrali aj teraz, no nebude to ich priorita. „Každé víťazstvo pomôže psychike hráča. A hoci ide o domáci turnaj, hlavne sa na ňom chceme zamerať na hernú stránku a hernú kondíciu. Tento turnaj nám v krátkej príprave slúži hlavne na to, aby sme sa dostali opäť do zápasového zaťaženia, oprášili herné návyky a boli pripravení na jarnú časť sezóny,“ uviedol tréner MŠK Václav Straka.

„My v príprave radšej hráme so zahraničnými súpermi, aby sme nehrali stále len so slovenskými mužstvami a tiež neboli pred nimi toľko na očiach. Ide síce o zaujímavú konfrontáciu, ale každý bude mať na turnaji inú stratégiu. Česká liga pokračuje až o dva týždne neskôr ako naša, čiže každé mužstvo bude v inej fáze prípravy,“ prezradil považskobystrický tréner.

Tomu by okrem troch dlhodobo zranených hráčov (Marián Gardian, Andrej Zúbek, Boris Saitz) nemal chýbať nikto, pričom plánuje dať šancu každému. „Cez víkend hráme štyri zápasy a v každom budeme mať iné úlohy. Niektoré budú také, aby každý hráč dostal rovnomernú šancu, v niektorých sa zas zameriame aj na základnú zostavu. Každý zápas bude proste iný,“ doplnil Straka. Okrem troch zápasov na MŠK cup-e čaká Považskobystričanov aj prípravný zápas s Jičínom v piatok o 18:30. Vstup na všetky zápasy, ktoré sa budú hrať v klasickom zápasovom formáte, je v športovej hale zdarma.

Program MŠK cup-u 2017:

Sobota 14. januára

  • 9:00 HBC Ronal Jičín – HCB Karviná
  • 11:00 MŠK Považská Bystrica – ŠKP Bratislava
  • 16:00 HCB Karviná – ŠKP Bratislava
  • 18:00 MŠK Považská Bystrica – HBC Ronal Jičín

Nedeľa 15. januára

  • 9:00 HBC Ronal Jičín – ŠKP Bratislava
  • 11:00 MŠK Považská Bystrica – HCB Karviná

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Zimným futbalovým kráľom nášho regiónu Prečín: Výsledky celého turnaja, FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie