Filip Chudý Futbal

Považská Bystrica sa postarala o nový rekord: Strelecky sa darí mladým talentom!

Futbalistom MŠK Považská Bystrica sa začalo strelecky mimoriadne dariť, vďaka čomu vytvorili v tejto sezóne nové rekordné zápisy. Aké?

Ilustračný obrázok k článku Považská Bystrica sa postarala o nový rekord: Strelecky sa darí mladým talentom!
Zdroj: Milan Kováčik

Futbalisti MŠK Považská Bystrica sa postarali o rekordné víťazstvo v rámci tohto ročníka šiestej ligy, keď v nedeľu porazili Spartak Lysá pod Makytou 9:0. Podobne vysoko vyhrali naposledy pred necelými dvomi rokmi, keď Prejtu zdolali 11:2. Zároveň vyrovnali aj tohtosezónny ligový rekord v počte strelených gólov a svoj vlastný vylepšili už po dvoch týždňoch o jeden presný zásah. Pod vedením nového trénera Kamila Begáňa sa Považskobystričania strelecky utrhli, keď v troch dueloch, v ktorých ich viedol, majú priemer sedem presných zásahov na zápas. Zaujímavé je aj to, že o väčšinu z nich sa postarali mladí hráči, ktorí sú len na začiatku svojich kariér.

„O vytvorení rekordu som sa dozvedel až od vás. No naším cieľom nebolo a nie je vytvárať rekordy, ale hlavne hrať dobrý futbal. Že sme strelili toľko gólov, to je už len taká čerešnička na torte pre chlapcov a aj pre mňa. Je to síce pozitívne, ale myslím si, že ešte prídu ťažšie zápasy, v ktorých budeme góly potrebovať viac, ako pri vytvorení podobných rekordov,“ povedal Kamil Begáň.

Podľa slov Jakuba Valienta, ktorý je spolu s Miroslavom Almásym najlepším strelcom Považskej Bystrice v tejto sezóne (12 gólov), mali v nedeľnom zápase jasnú prevahu a súpera prakticky nepustili k lopte. „Po zmene trénera sme začali hrať viac kombinačný futbal, vďaka čomu máme väčšiu prevahu nad súperom a máme viac šancí, ktoré sa snažíme premieňať. A navyše Adam Gáborík má vynikajúcu streleckú formu a veľmi nám pomáha vždy keď nastúpi, dáva veľa gólov, radosť ho sledovať,“ vyjadril sa Valient.

Spomínanému 18-ročnému Adamovi Gáboríkovi, ktorý len od zimy začal hrávať aj za mužov, sa strelecky mimoriadne darí, keď v piatich jarných zápasoch strelil už deväť gólov. Ak by sme započítali aj jeho jarné góly z dorastu, presadil sa už 13-krát. „Dôležité podľa mňa je to, že hrávam aj za dorast druhú ligu, kde je rýchlejšie tempo. Potom keď idem na druhý deň hrať za mužov šiestu ligu, tak tam je tempo nižšie a aj mne sa dá ľahšie presadiť,“ uviedol Gáborík, ktorý je rád, že sa obnovila jeho útočnícka spolupráca s Jakubom Valientom a celkovo aj inými spoluhráčmi, keďže im to spolu klapalo už v minulej sezóne, v ktorej vybojovali postup do druhej dorasteneckej ligy.

V nej nastupuje Gáborík aj naďalej, preto má na jar v nohách často dva zápasy za víkend, no okrem tímových cieľov, ktorým je postup s mužmi o súťaž vyššie, má aj individuálny cieľ. „Mojím osobným cieľom je to, aby som sa stal kráľom strelcov v dorasteneckej lige, kde som si to už na jeseň sľubne rozbehol. No ak to chcem dosiahnuť, budem musieť strelecky na jar pridať,“ doplnil Gáborík, ktorý by podľa slov trénera Begáňa mohol dávať ešte viac gólov, preto budú na tréningoch na zakončení pracovať.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Mladí Považskobystričania úspešní v Česku: Na výjazde nenašli premožiteľa! FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie