Filip Chudý Futbal Video

Považská Bystrica prepásla šancu: Vágner je z toho znechutený, VIDEO

Považskobystrickí futbalisti nezvládli záver jesennej časti, keďže z posledných piatich zápasov až štyrikrát remizovali. Prinášame aj hodnotenie jesene.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

V dohrávke 15. kola tretej ligy západ remizovali futbalisti MŠK Považská Bystrica s TJ Družstevník Veľké Ludince 1:1, čím ukončili jesennú časť sezóny. Zimovať budú na druhom mieste so sedembodovou stratou na Spartak Myjava, čím si pred jarnou časťou skomplikovali postupové ambície. Trénera MŠK Jaroslava Vágnera mrzelo, že nevyužili dostatočne zaváhanie Myjavy v poslednom jesennom kole, pretože v prípade výhry mohli strácať na ňu len päť bodov, lenže dostali vyrovnávajúci gól v 82. minúte.

Podľa Vágnera kazili jednoduché lopty a potom sa poriadne nedostali do hry. „Mali sme síce viaceré šance hlavne v prvom polčase, ale nepremenili sme ich. Po zmene strán futbal stratil kvalitu. A hoci súper takmer nevystrelil na bránu, z jedného protiútoku nám dal gól a stratili sme body. My sa doma trápime, hlavne v strede poľa nevieme zápas upokojiť. Evidentne nám vyhovujú zápasy vonku, keď hráme do otvorenej obrany. Musíme asi nájsť iné typy hráčov do stredu poľa, aby sme loptu viac podržali a niečo vymysleli,“ zhodnotil tréner MŠK.

„Jeden zápas za druhým sa doma opakuje to isté, až je to deprimujúce. Škoda tohto zápasu, lebo sme sa mohli k Myjave dostať na päť bodov. Už tretíkrát sme prepásli takúto šancu a mňa to strašne mrzí,“ neskrýval sklamanie Vágner.

Ten vníma, že sedembodový náskok kvalitnej Myjavy je pomerne veľký, preto ho chceli stiahnuť na päť bodov s tým, že by sa začiatkom jari vo vzájomnom zápase v Myjave možno rozhodlo, či by naše postupové nádeje žili ďalej. „Vonku síce neprehrávame, ale doma strácame príliš veľa bodov. Takto to ďalej nemôže pokračovať. Ja som z toho znechutený a je mi aj ťažko rozprávať,“ konštatoval považskobystrický tréner s tým, že Myjava si to zrejme nenechá ujsť. Kopaničiari stratili v prvej polovici sezóny len 11 bodov, čiže sedembodový náskok je z tohto pohľadu naozaj veľký.

Ak chce teda Považská Bystrica postúpiť, na jar si môže dovoliť len minimum strát, ak aj to vôbec. Mimochodom, ako mimoriadne kľúčový sa ukázal byť domáci zápas 4. kola s Myjavou, ktorý sme prehrali 1:2, lebo po ňom súper získal na nás práve náskok siedmich bodov, ktorý si udržal až do konca jesene. Zaujímavosťou je aj to, že vonku sme neprehrali na jeseň ani zápas (bilancia 5–3–0) a získali tak na cudzích trávnikoch až 18 bodov, kým doma len deväť bodov (2–3–2).

So zápasmi vonku podľa Vágnera vládne spokojnosť, či už so získanými bodmi, ale aj úrovňou herného prejavu. „Trápili sme sa doma. A keď chcete niečo uhrať, predovšetkým musíte doma vyhrávať. S tým je veľká nespokojnosť. Chceli sme totiž naháňať Myjavu,“ doplnil.

Tréner zároveň ešte nevedel povedať, ako sa situácia po jeseni vyvinie, musia si k tomu s manažmentom klubu sadnúť. „Doma nevieme poriadne tvoriť a keď to súperi u nás zahustia, máme problém, preto potrebujeme tvorivé typy. Keď chce toto mužstvo napredovať, musia sa vymeniť ešte dvaja-traja hráči. Teraz je však ešte skoro hovoriť, čo bude,“ dodal Vágner.

Čo sa týka gólov, strelili sme ich jeseň 23 (priemer 1,53 na zápas). Ale až šesť z nich bolo z pokutových kopov a všetky premenil Lukáš Slávik. Siedmu penaltu, ktorú nám rozhodcovia odpískali, Marek Zuziak nepremenil. Proti nám sa nekopal žiaden pokutový kop. Zaujímavé je tiež to, že obrancovia strelili viac gólov ako stredopoliari, keďže za nich sa presadil len Mário Boris. Inkasovali sme 14 gólov (0,93 na zápas). Plnú minutáž odohrali Marián Vala a Roman Častulín, John Ofotsu Twasam z Ghany chýbal na trávniku len štyri minúty. Takmer celú jeseň odohrali aj Mário Boris, Branislav Gamboš, Marek Gajdošík a Lukáš Slávik.

Strelci gólov MŠK Považská Bystrica na jeseň 2019

  • 9 – Lukáš Slávik (6 ich bolo z pokutových kopov)
  • 6 – Marek Gajdošík
  • 4 – Marek Zuziak
  • 1 – Lukáš Mravec, John Ofotsu Twasam, Mário Boris, Adam Gáborík

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie