Filip Chudý Hádzaná

Považská Bystrica odohrala polčas snov: Po zmene strán však premárnila náskok

Duel rozdielnych polčasov majú za sebou považskobystrickí hádzanári. Kým v priebehu prvého vyhrávali už o osem gólov, nakoniec prehrali.

Ilustračný obrázok k článku Považská Bystrica odohrala polčas snov: Po zmene strán však premárnila náskok
10
Zdroj: Barbora Talačová

Hádzanári MŠK Považská Bystrica podľahli v úvodnom stretnutí 2. kola Európskeho pohára mužov na palubovke litovského Dragunasu Klaipeda o gól 25:26. Odveta je na programe v Považskej Bystrici v sobotu 23. októbra o 16.00 hod.

Karta sa obrátila

Slovenský tím odohral v Litve kvalitný prvý polčas. V 15. minúte viedol 8:4, v 20. už 13:5 a do polčasovej prestávky odchádzal s náskokom siedmich gólov – 15:8.

Po zmene strán sa však karta obrátila. Litovský klub sa už v jej prvej desaťminútovke vrátil do hry – 17:18. Potom sa skóre ťahalo, pričom v 50. minúte už viedol 21:20. Považskobystričania sa však nevzdávali, rýchlo otočili na 21:22 a za tohto stavu prišili dôležité momenty, ktoré mohli zlomiť celý zápas definitívne v ich prospech. Nepremenili však dva trháky a miesto možného stavu 21:24 bolo o chvíľu 25:22. No v úplnom závere sa Považanom podarilo aspoň znížiť na rozdiel jedného gólu, čo im dáva dobrú pozíciu pred domácou odvetou.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Sumár

Dragunas Klaipeda – MŠK Považská Bystrica 26:25 (8:15)

Najviac gólov: Palskys 7, Liapinauskas 4/2, Butkus 4 – Briatka 8/3, Jurák 5, Gardian 4. Rozhodovali: Cindrič a Gonzurek (obaja Chorv.), vylúčení: 1:2, 7 m hody: 5/3 – 4/3

Zostava MŠK: Kovačin, Dobroň – Kašuba, Chovanec, Plšek, Sloboda 2/1, Bystrický, Hozman 2, Maliar, Jurák 5, Briatka 8/3, Vallo 1, Kvaššay, Žilinčík 3, Valášek, Gardian 4

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.