Filip Chudý Iné športy

Považská Bystrica je v play-off: Pri postupovej pečiatke prepísala históriu!

Je to definitívne spečatené, hokejisti Považskej Bystrice postúpi do play-off prvej ligy. Otáznik ale stále visí nad ich umiestením a súperom.

Ilustračný obrázok k článku Považská Bystrica je v play-off: Pri postupovej pečiatke prepísala históriu!
Zdroj: Milan Kováčik

Tretiu príležitosť na spečatenie postupu do play-off už hokejisti HK 95 Považská Bystrica využili. A podarilo sa im to zaujímavým spôsobom. Hoci proti novozámockej rezerve ešte v 44. minúte prehrávali 1:2, za posledných 15 minút a šesť sekúnd strelili až deväť gólov. Vďaka tomu dosiahli nielen najvyššie víťazstvo v sezóne 10:2, ale aj za minulých šesť rokov, od výhry 16:1 nad Trnavou vo februári 2012. Dokonca deväť strelených gólov v jednej tretine je zrejme rekord HK 95 počas našej 17-ročnej prvoligovej histórie, keďže z dostupných záznamov sme nenašli tretinu, ktorá by bola pre nás gólovo úrodnejšia.

„Ťažko sa to hodnotí, lebo prvých 40 minút sme hrali amatérsky. Vôbec sme nešli do súbojov, akoby sa mal súper poraziť sám. Preto sme museli urobiť nejaké zmeny v zostave a v tretej tretine už to išlo. Ak by sme tak hrali celý duel, bol by to úplne iný výsledok. Play-off bude nová súťaž, veľa bude záležať od brankárov. Náš Michal Dzubina je teraz chorý, čiže sa musí dať do poriadku,“ povedal tréner HK 95 Miroslav Nemček.

Stále ale nie je isté, z ktorého miesta do play-off pôjdeme. Problém robí náš neodohraný zápas s reprezentačnou 20-kou, ktorý sa v pôvodnom termíne nehral kvôli zákazu od hygienikov, keďže naši hráči mali zdravotné problémy. Pred odletom 20-ky na MS sa to dohrať nestihlo, no a po MS sa toto mužstvo už rozpadlo. „Stále čakáme, vôbec nevieme od kompetentných vyjadrenie, hoci to urgujeme. Povedali nám, že ho pošlú, ale stále čakáme. Vôbec to nechápem, akoby čakali, že ako dopadneme my,“ konštatoval Nemček. Ak by nám totiž priznali tri body za kontumačné víťazstvo, v piatok o 18:00 hráme doma v poslednom kole základnej časti proti Spišskej Novej Vsi priamy súboj o siedme miesto.

Ak by sme boli ôsmy, hráme proti víťazovi základnej časti zo Skalice, ak siedmy, potom narazíme na Michalovce. „Sme radi za postup do play-off, že sme ho dokázali vybojovať pre Považskú Bystricu. Bol to náš cieľ od úvodu sezóny, za tým sme išli a vďaka výsledkom sa nám to aj podarilo. No teraz sa musíme pripraviť ešte na posledné kolo, potom pravdepodobne na Skalicu, pričom by sme chceli postúpiť ešte ďalej. Skalica je zdolateľný súper, čo sme už dokázali, treba si na nich veriť,“ vyjadril sa náš útočník Ján Zlocha ml.

Tomu sa proti Novozámčanom darilo, keď strelil náš prvý, víťazný a aj desiaty gól. K hetriku pridal aj jednu asistenciu. „Tento zápas bol ťažký, lebo súper prišiel v menšom počte hráčov, pričom sme to asi podcenili a prispôsobili sa ich hokeju. To nás dve tretiny stálo dobrý výsledok, keď sme dali len jeden gól. Našťastie, v tretej tretine sme sa zobudili a dali v nej deväť gólov. Je to o našich hlavách, keď sme sústredení a dodržujeme pokyny, potom to ide,“ doplnil.

V stredajšom stretnutí sa v našom drese prvýkrát predstavili aj tri nové posily z Trnavy Pavol Poláček, Matej Mišura a Nino Szalay. Seniorskú premiéru mal aj 17-ročný mladík Pavol Kubala. „Nové trnavské posily budú prínosom, ale ťažko to hodnotiť po jednom zápase. V každom prípade ťažko sa budú nahrádzať hráči, čo od nás odišli, lebo už boli s mužstvom zohratí,“ dodal Nemček.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie