Filip Chudý Hádzaná

Považská Bystrica ide do pohárovej Európy: Na lane má zahraničného pivota

Fanúšikovia považskobystrického športu sa opäť môžu tešiť na pohárové dobrodružstvo. Do ktorej súťaže sa prihlásili hádzanári MŠK?

Ilustračný obrázok k článku Považská Bystrica ide do pohárovej Európy: Na lane má zahraničného pivota
Zdroj: Barbora Talačová

Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa deviatykrát v histórii predstavia v pohárovej Európe. Piatykrát za sebou to bude vo Vyzývacom pohári, kde sme sa v ostatných troch sezónach prebojovali do osemfinále. Podanie prihlášky nám potvrdil člen klubového manažmentu Ľuboš Cifra. „Poslali sme prihlášku na Slovenský zväz hádzanej, ktorý ju pošle za všetky slovenské kluby na Európsku hádzanársku federáciu, pričom my sa potom ešte do 2. júla musíme oficiálne prihlásiť,“ ozrejmil klubový manažér.

„Hoci sme ako víťaz Slovenského pohára mali právo na štart v Pohári EHF, zo športového a ekonomického hľadiska sme po konzultácii s mestom opäť zvolili Vyzývací pohár,“ povedal Cifra.

Považská Bystrica bude jeden z troch slovenských účastníkov v európskych pohároch v budúcej sezóne. SZH totiž informoval, že do stanoveného termínu (18. júna) sa prihlásil do pohárovej Európy okrem MŠK už len Tatran Prešov do Ligy majstrov a ženy Iuventy Michalovce do pohára EHF.

Cifra ďalej prezradil, že klub je blízko k angažovaniu zahraničného pivota so skúsenosťami s medzinárodnou hádzanou. Ak sa všetko podarí dotiahnuť, mala by to byť kvalitná náhrada za Šimona Macháča, ktorý odišiel do Plzne.

V stredu 19. júna zároveň prebehlo žrebovanie nového ročníka Slovnaft handball extraligy. Ten má len deväť účastníkov, pričom kvôli nepárnemu počtu bude mať v každom kole jeden tím voľno. No a Považskobystričania ho budú mať hneď v tom úvodnom, čiže nový extraligový ročník pre nich začne až v septembri a nie na konci augusta.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Takto sa vyjadril k pohybu v kádri manažér klubu Peter Valášek.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie