Filip Chudý Futbal

Považská Bystrica hlási prvé zmeny: Prichádzajú zaujímavé posily

Postupovým ambíciám by mal zodpovedať aj káder. Ten aktuálne vo futbalovom MŠK skladajú, pričom už sú známe prvé zmeny.

Ilustračný obrázok k článku Považská Bystrica hlási prvé zmeny: Prichádzajú zaujímavé posily
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Futbalisti MŠK Považská Bystrica odštartovali letnú prípravu počas prvého júlového týždňa. V kádri sa udiali výrazné zmeny. Skončilo viacero hráčov. Brankár Tomáš Kováč, obrancovia Patrik Kršák, Matej Bušík, stredopoliari Daniel Valašík, Marek Rajník (prestúpil do nemeckého SV Hofkirchen) a v klube nepokračuje ani Líbyjčan Ali Sreti Al Abdala. Pokračovanie Jakuba Borovičku a Sebastiána Čiernika je kvôli študijným povinnostiam otázne. Klub má ambície na postup do druhej ligy, preto zháňa aj posily.

„Už je isté, že nás posilnili Mário Boris a Roman Častulín. Riešime ešte dvoch, prípadne troch hráčov. Ale v tejto chvíli by som nerád hovoril dopredu, aby sa to neskomplikovalo, hoci je to už vo fáze, že by sa to mohlo podariť,“ povedal klubový manažér Ján Panák.

Častulín je 34-ročný stopér, ktorý prichádza z Dubnice. Pred štyrmi rokmi hrával aj našu najvyššiu súťaž v drese Myjavy. Boris v Považskej Bystrici hrával na jar 2018, teda ešte pod hlavičkou Borčíc. Po sezóne strávenej v Krásne nad Kysucou sa tento 24-ročný stredopoliar vracia späť. „Chceme posilniť ešte post brankára a útočníka,“ prezradil Panák s tým, že si vyžiadali jedného hráča zo zahraničia a jednajú s brankárom.

Ako ďalej uviedol, jednali celkovo asi s 15–16 hráčmi, ale vyskytli sa rôzne problémy, keďže viacerým hráčom ich materské kluby zlepšili podmienky. „Do konca tohto týždňa by malo byť všetko uzavreté. Tréner Jaroslav Vágner sa totiž vracia z dovolenky, v piatok si s ním teda sadneme a mali by sme veci ohľadom kádra doriešiť. S hráčmi, s ktorými počítame, s tými máme zmluvy,“ ozrejmil manažér klubu.

Podľa jeho slov mali v kádri 22 hráčov, čo klub stálo nemalé peniaze. „No štyria z nich nebývali ani na lavičke, resp. odohrali málo minút. Radšej teda budeme mať 16–17 hráčov, ktorí budú hrávať a zvyšok kádra doplnia dorastenci, ktorí tak môžu mať víziu na presadenie sa v seniorskom futbale. Štyroch dorastencov sme už zaradili v príprave do kádra,“ doplnil. Sú to Lukáš Brandys, Jozef Čičut, Alex Gabriš a Fabián Čiernik. Na skúške je ešte ghanský obranca John Ofotsu Twasam, pričom o jeho osude by sa malo rozhodnúť v najbližších dňoch.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Kým v Považskej Bystrici ešte riešia káder na novú sezónu, slovenský majster už sezónu začal v Lige majstrov…

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie