Filip Chudý Basketbal

Považská Bystrica dohodnutá s posilou: Vyjadrila sa aj k možnému postupu

Základnú časť zvládli basketbalisti Považskej Bystrice veľmi dobre, ale o osude sezóny sa ešte len bude rozhodovať. Ako na tom sú?

Ilustračný obrázok k článku Považská Bystrica dohodnutá s posilou: Vyjadrila sa aj k možnému postupu
Zdroj: Dnes24.sk

Prvá basketbalová liga mužov pokračuje po zimnej prestávke nadstavbovou časťou. Hráči IMC Slovakia Považská Bystrica do nej postúpili ako víťazi základnej časti skupiny západ. V skupine o 1. až 6. miesto sa stretnú tri najlepšie kluby západnej a východnej časti. Považskobystričanov čakajú súboje s Petržalkou, ŠKP Bratislava, Banskou Bystricou, Lučencom a TU Košice. Prvý súboj na nich čaká už v sobotu 13. januára o 17:00 v telocvični SZŠ DSA Rozkvet proti ŠKP.

„Ambície sa nemenia. Netvrdím, že chceme postúpiť, ale minimálnym cieľom je postup do záverečného turnaja Final Four, kde sa predstavia štyri najlepšie mužstvá nadstavbovej časti,“ povedal tréner tímu Peter Torda. Jeho víťaz si zabezpečí postupovú miestenku do najvyššej súťaže.

Situácia v slovenskom basketbale je podľa neho známa, keď najvyššiu súťaž môže hrať 12 klubov, ale hrá ju len 10. „Trochu to preženiem, ak by sme teda skončili aj tretí a mužstvá nad nami neprejavili záujem postúpiť, teoreticky sa môžeme do extraligy prihlásiť. Ale ťažko teraz hovoriť o postupových ambíciách. To by sme si museli sadnúť so sponzormi a mestom, lebo to nie je lacné. My chceme hlavne zachovať mládežnícku pyramídu, ktorá má výborné meno. Najprv ale hrajme a vyhrajme, no a až potom si sadnime, či je všeobecný záujem postúpiť,“ vyjadril sa Torda k prípadným postupovým ambíciám.

Podľa jeho slov sa teraz ťažko dá porovnať sila nášho mužstva hlavne voči súperom z východnej skupiny. „O Košiciach ale vieme, že majú káder zložený prevažne z juniorov. Lučenec má podľa vlastných vyjadrení najvyššie ambície. Podpísali najnovšie aj posilu z Bosny, pričom sa hovorí, že tam má prísť tréner Krunoslav Krajnovič,“ vyjadril sa k súperom Torda. Základnú časť na východe vyhrala Banská Bystrica.

Považskobystrický káder zostáva podľa Tordových slov prakticky nezmenený. „Po dlhodobom zdravotnom výpadku sa vrátil Jakub Drbul. Súpisku ešte ale plánujeme doplniť, keď sme predbežne dohodnutí s naším odchovancom Adamom Štefekom. Ten by sa k nám mal pripojiť po konci sezóny Handlovej, kde pôsobí,“ prezradil tréner IMC Slovakia.

Naši basketbalisti hrajú stále aj v Slovenskom pohári. V prvom finálovom zápase jeho kvalifikačnej fázy o postup na záverečný turnaj Final Eight prehrali na pôde Academic ŽU Žilina 99:83. Odveta je na pláne počas záverečného januárového víkendu v Považskej Bystrici. „Urobíme všetko pre postup. Bolo by totiž výborné, ak by si naši hráči zahrali proti klubu ako je Inter Bratislava. Nie všetci totiž možno budú pokračovať v kariére, preto nech si aspoň raz v živote zahrajú takýto zápas,“ dodal Torda.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Pozitíva na Považskú: Bola to správna voľba, sú tu výborní ľudia! VIDEO a FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie