Filip Chudý Basketbal Video

Potešujúca správa: Považskobystrický tím mužov vstal z popola, VIDEO a FOTO

Jeden rok bola Považská Bystrica bez seniorského basketbalu, ale tomu je koniec. Tím mužov sa už pripravuje na novú sezónu.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Sezóna 2017/18 bola pre basketbalistov BK Považská Bystrica, ktorí v súťažiach nastupujú pod hlavičkou IMC Slovakia, najúspešnejšia v histórii klubu. Veď obsadili tretie miesto v druhej najvyššej súťaži mužov, no hlavne sa zviditeľnili v Slovenskom pohári, v ktorom sa vďaka postupu na záverečný turnaj Final Eight dostali medzi osem najlepších slovenských klubov.

Následne však prišla pre fanúšikov smutná správa, keďže seniorský tím sa neprihlásil do žiadnej súťaže. V minulej sezóne sa tak v Považskej Bystrici hral len mládežnícky basketbal. Časť kádra mužov, ktorá chcela pokračovať s basketbalom, bola preto nútená sa presunúť do Žiliny, kde tamojšiemu klubu Academic ŽU pomohla vyhrať prvú ligu a tým aj vybojovať právo postupu do extraligy. Medzi nimi bol aj Andrej Péli. Ten sa však stal najnovšie trénerom obnoveného tímu považskobystrických basketbalistov, ktorému je v prípade nutnosti pripravený pomôcť aj hráčsky, ale hlavne sa zameriava na trénerskú prácu.

„Ľudia sledujúci basketbal a tiež širšia verejnosť pociťovali, že basketbal v našom meste chýba. Navyše chlapci narodení v roku 2000 ukončili svoju mládežnícku púť a potrebovali sa presunúť do seniorskej kategórie. Bola by škoda, aby tak kvalitný ročník musel zrazu prestať s basketbalom, preto padlo rozhodnutie, že sa obnoví tím mužov,“ povedal Péli.

Novovznikajúci káder mužov tvoria podľa jeho slov čisto považskobystrickí odchovanci. „Jeho gro tvorí bývalá juniorka. K nim sa pridali starší hráči, ktorí v minulosti hrávali za Považskú Bystricu. V štádiu riešenia sú ešte pendlujúci hráči z extraligy. Veríme, že sa to podarí dotiahnuť. Ide však o hráčov, ktorí majú považskobystrickú basketbalovú minulosť a vzťah ku klubu,“ doplnil.

Letnú prípravu začali v auguste. „Som milo prekvapený počtom zapojených hráčov. Chalani pracujú s nasadením, dúfam, že nám to tak vydrží až do konca sezóny. Už teraz sa tešíme na prvý ligový zápas, ktorý odohráme počas prvého októbrového víkendu doma proti Nitre. Zatiaľ sme trénovali viac kondíciu, ale už prechádzame viac do herných činností, aby sme zdokonalili náš herný prejav,“ ozrejmil považskobystrický tréner.

Naši basketbalisti budú v novej sezóne účinkovať západnej skupine prvej ligy, kde sa pokúsia vybojovať postup do finálovej skupiny, v ktorej sa stretnú najlepšie kluby zo západu a východu. Program prípravných zápasov sa aktuálne dotvára.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto to vyzeralo na tréningu v športovej hale.

Basketbalový tím mužov Považskej Bystrice sa po roku obnovil: Zábery z tréningu
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie