Posledný februárový víkend v Považskej: Podujatia, ktoré stoja za pozornosť

Pred nami sú záverečné voľné februárové dni, ktoré so sebou prinášajú rôzne podujatia. Kde sa dá v Považskej Bystrici zabaviť?

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Posledný februárový víkend v Považskej: Podujatia, ktoré stoja za pozornosť
Zdroj: Matúš Maťufka

Namaľuj mi vlastnú šatku

22. februára o 14:00, Považské osvetové stredisko

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici pripravilo kurz maľby na hodváb – technika maľovania kontúr. Je určený pre začiatočníkov a všetkých, ktorí radi pracujú s farbami a hodvábom.

Hokej: Považská Bystrica – Prešov

22. februára o 18:00, zimný štadión

Považskobystrickí hokejisti odohrajú posledný zápas tejto sezóny, v ktorom privítajú Prešov. Ako sa s ňou rozlúčia?

Mrazivá pomsta

22. februára o 18:30, kino Mier

Vitajte v Kehoe,v luxusnom lyžiarskom stredisku, kde sa teplota drží na –10 °C. Polícia tu nemá toho veľa na práci – až kým vodičovi snežného pluhu Nelsovi Coxmanovi (Liam Neeson) nezavraždia syna. Stane sa tak na objednávku drogového bossa menom Viking (Tom Bateman). Smútok sa postupne mení na hnev a Nels nedokáže myslieť na nič iné, len na pomstu. Americký triler.

Koncert Lucky Briestenskej a Denisa Koleka

22. februára o 20:00, Swim club

Koncert Denisa Koleka a Lucky Briestenskej, ktorá vystúpi v doprovode Michala Hrenáka.

Carpe Diem

22. februára o 21:00, Umelci B2 klub

Koncert kapely hrajúcej veci zo 60. až 90. rokov minulého storočia.

Hádzaná: 17. ročník CoPoS Cupu

23. – 24. februára, športová hala

Dva dni plné hádzanej čakajú počas tohto víkendu Považskú Bystricu. CoPoS Cup v hádzanej starších žiakov bude začínať v oba dni už ráno.

Stolný tenis: Turnaj v Považskej Bystrici

23. februára o 10:00, telocvičňa ZŠ Stred

Stolné tenistky TTC Považská Bystrica privítajú v rámci 1. ligy západ na domácom turnaji Prievidzu, Malacky a Pezinok. Ako obstoja?

Futbal: Zápasy v Považskej Bystrici

23. – 24. februára, umelá tráva futbalového štadióna

Umelý trávnik v Považskej Bystrici je počas zimy poriadne využitý aj inými klubmi. V sobotu sa na ňom odohrajú zápasy Plevník-Drienové – Rajec (13:00), Jasenica – Dulov (15:00), Rašov – Sverepec (17:00) a Súľov – Vrchteplá (19:00). V nedeľu potom nasledujú stretnutia Papradno – Mikušovce (16:30) a Štiavnik – Hlboké (18:30).

Expedičná kamera

23. februára o 16:00, kino Mier

8. ročník medzinárodného festivalu cestovateľských filmov. Môžete sa tešiť na poriadnu porciu filmov s horskou a cestovateľskou tematikou, ale aj na dve zaujímavé prezentácie a samozrejme – chleba s masťou a cibuľou.

Burza platní Považská Bystrica

23. februára o 18:00, Retro ( Music & Coffee )

Burza vinylových platní v našom meste, resp. všetkých ostatných hudobných nosičov (CDčka, kazety), prehrávačov a ostatnej hudobnej techniky.

Futbal: Považská Bystrica – Ružomberok B

24. februára o 14:30, umelá tráva futbalového štadióna

Futbalisti MŠK odohrajú ďalší prípravný zápas v zimnej príprave. Tentoraz sa stretnú s ružomberskou rezervou.

Považská hitparáda

24. februára o 15:00, kino Mier

39. kolo obľúbenej pesničkovej súťaže. Hosťom programu bude Gizka Oňová. O hudobný sprievod sa postará Bonita. Moderátorom bude Pavol Hrobárik.

Ostrým nožom

24. februára o 18:30, kino Mier

Ľudovítovi zavraždili neonacisti jediného syna. Kvôli nefunkčnému súdnemu systému sú však tí istí páchatelia prepustení na slobodu a Ľudo sa všetkými silami snaží dosiahnuť ich opätovné zadržanie. Bojuje s apatickou políciou, oportunistickou sudkyňou, ale aj s faktom, že svojho syna dostatočne nepoznal a nebol mu oporou. Čím viac sa sám viní za jeho smrť, tým viac sa rozpadá jeho vzťah s manželkou Zuzanou a dcérou Jankou. Slovenská dráma.

Medzi svetmi – Lukáš Kubičina a Mikuláš Dudáš

Kino Mier

Považské osvetové stredisko, Trenčianske osvetové stredisko a PX Centrum pripravili výstavu umeleckých fotografií. Svet pod povrchom znázorňujú fotografie jaskýň Lukáša Kubičinu a svet nad povrchom fotografie prírodných krás a úkazov z rôznych kútov sveta od Mikuláša Dudáša. Výstava potrvá do 31. marca a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Aj škôlkari to vedia roztočiť… :-)

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk