Filip Chudý Šport Iné športy

Posledné zmeny v kádri panterov z Považskej: Ako v boji o záchranu? PROGRAM

Koniec prestupového obdobia priniesol zvýšený pohyb hráčov na trhu. Zistili sme, ako sa to dotklo považskobystrického kádra, ktorý čaká play-out.

Ilustračný obrázok k článku Posledné zmeny v kádri panterov z Považskej: Ako v boji o záchranu? PROGRAM
Zdroj: Dnes24.sk

Považskobystrickým „panterov“ ušiel postup do play-off veľmi nešťastne v závere základnej časti. Veľkou mierou o tom rozhodlo to, že októbrový zápas HK 95 Považská Bystrica – HK Orange 20 skontumovali v náš neprospech a ešte nám aj odpočítali tri body za pokazenú rolbu, keďže kvôli nej sa zápas po prvej tretine za stavu 1:0 nedohral. Ak by sme mali týchto šesť bodov (tri za výhru a ďalšie tri za odpočítané body), sme v play-off aj tretiu sezónu za sebou.

Takto sa musíme pripravovať na play-out, v ktorom sa posledné štyri mužstvá St. Nicolaus I. hokejovej ligy stretnú systémom doma-vonku. Našou veľkou nevýhodou je to, že všetky doteraz získané body sa anulovali, čiže namiesto toho, aby sme už boli definitívne zachránení, musíme o záchranu bojovať. Posledného z tabuľky play-out čaká baráž o udržanie na štyri víťazné zápasy s víťazom druhej ligy.

Posledný januárový deň predstavuje v slovenskom hokeji koniec prestupového termínu. My sme preto zisťovali, aké zmeny sa udiali v kádri panterov. „Jediné zmeny nastali v tom, že obrancovia Jakub Pšurný a Patrik Augustín dohrajú sezónu v Púchove. Ostatní hráči ju zakončia u nás,“ povedal manažér HK 95 Ján Zlocha st.

Ako ďalej uviedol, vo zvyšku sezóny už nemôžeme využiť ani hráčov Trenčína, ktorí u nás počas sezóny pôsobili. „Ale tých sme volali len vtedy, keď sme mali voľné miesto v zostave,“ doplnil manažér klubu.

Program HK 95 Považská Bystrica v play-out

  • 1. kolo: Považská Bystrica – Nové Zámky B (piatok 8. februára o 18:00)
  • 2. kolo: Považská Bystrica – Trnava (nedeľa 10. februára o 17:00)
  • 3. kolo: Prešov – Považská Bystrica (streda 13. februára o 18:00 vo Zvolene)
  • 4. kolo: Nové Zámky B – Považská Bystrica (piatok 15. februára o 18:30)
  • 5. kolo: Trnava – Považská Bystrica (streda 20. februára o 17:30)
  • 6. kolo: Považská Bystrica – Prešov (piatok 22. februára o 18:00)

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie