Zdroj: TASR/Jakub Popelka

Posledná šanca sa ukázať: Peter Kukučka a Ľubomír Ďuriš o príprave na ME, VIDEO

Tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie Peter Kukučka privítal na zraze v rámci prípravy na ME 18 hráčov z 21-člennej nominácie.

Filip Chudý Hádzaná Video
Filip Chudý Hádzaná Video

Posledná šanca sa ukázať: Peter Kukučka a Ľubomír Ďuriš o príprave na ME, VIDEO

Tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie Peter Kukučka privítal na zraze v rámci prípravy na ME 18 hráčov z 21-člennej nominácie.

Zdroj: TASR/Jakub Popelka

Slováci už absolvovali prvé tréningy naplánované na sústredení, ktoré potrvá do štvrtka 30. decembra. Kouč SR nemohol ešte využiť všetkých hráčov. „Času však nie je nazvyš a potrebujeme, aby hráči boli už v najvyššom nasadení. Marián Žernovič má ľahko poranenú nohu, preto mal v nedeľu úľavu a robil cvičenia s fyzioterapeutom Mikulášom Jakabom,“ povedal Kukučka. Zdravotné problémy s členkom mal aj ďalší odchovanec Považskej Bystrice Šimon Macháč.

Posledná šanca

Slováci v tejto fáze prípravy nemajú v pláne prípravný zápas, ale vynahradia si to na tréningoch. „Dôraz chceme klásť na dve veci a každá z nich sa skladá z dvoch častí. Zameriame sa na to, aby obrana bola stabilnejšia. K našej klasickej 0–6 chceme mať pripravený aj jeden ďalší variant. V útoku som vyselektoval akcie. Je ich menej, ale chcem, aby sme si ich lepšie nacvičili, zlepšili načasovanie… Káder budeme deliť na rôzne partie, ktoré budú hrať medzi sebou. Aj touto formou budeme simulovať zápasy, prítomní budú aj rozhodcovia," vysvetlil Kukučka.

V januári bude pokračovať v príprave už len 18 hráčov. „Aj chlapcom som povedal, že teraz majú poslednú šancu zabojovať o nomináciu. Po poslednom tréningovom zápase určíme finálny káder, ktorý sa stretne 3. januára,“ dodal Kukučka, ktorého zverencov otestujú pred ME ešte v dvojzápase Rakúšania (6. a 8. januára).

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Slová kapitána

„Začína sa nám posledná fáza prípravy na šampionát. Už nezostáva veľa času, preto ho plánujeme využiť najlepšie, ako vieme. Tréningy budú určite zamerané na nacvičovanie obrannej a predovšetkým útočnej fázy, lebo hlavne na nej musíme zapracovať. Zároveň budeme študovať videoanalýzu našich súperov. Takže tréningy budú nastavené aj podľa toho. Všetci sa tešíme, že majstrovstvá Európy sú už tu. Tlak sa zvyšuje, ale musíme sa s tým popasovať,“ povedal v tlačovej správe kapitán Ľubomír Ďuriš.

„Čakajú nás domáce ME a musíme zabojovať najmä ako kolektív. Tak budeme silnejší a verím, že aj úspešnejší. Ideme od zápasu k zápasu. Tímy, ktoré proti nám stoja, sú naozaj vynikajúce. Dúfam, že ľudia budú môcť prísť do haly, aby nám pomohli k lepším výkonom. Samozrejme, postup zo skupiny by bola veľká vec, ale k tej máme ešte veľmi ďaleko,“ doplnil tretí považskobystrický odchovanec v kádri.

Športové správy

Nominácia hádzanárov Slovenska

brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (BM Ángel Ximénez Puente Genil/Šp.)
pivoti: Dominik Kalafut (HSG Nordhorn-Lingen/Nem.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.)
krídla: Tomáš Urban (TSV GWD Minden/Nem.), Marek Kováčech (Handball Sportunion Leoben/Rak.), Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec)
spojky: Jakub Prokop, Tomáš Smetánka (obaja Viveros Herol BM Nava/Šp.), Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Marek Hniďák (HC Burgenland/Nem.), Lukáš Urban (Grundfos Tatabánya KC/Maď.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Marek Korbel (Talent Plzeň/ČR), Tomáš Rečičár, Oliver Rábek (obaja Tatran Prešov), Patrik Hruščák (HK Košice)

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Správy z Považia

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín